חילוץ שרה נתניהו מהמספרה
חילוץ שרה נתניהו מהמספרהצילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שר המורשת הרב עמיחי אליהו (עוצמה יהודית) התייחס למצור של אלפי מתנגדי רפורמת לוין על המספרה שבה שהתה אמש (ד') אשת ראש הממשלה שרה נתניהו, בכיכר המדינה בתל אביב.

אליהו אמר: ''אינני יודע מה עובר על אישה שנכלאת במשך שעות על-ידי עדר מוסת רק בגלל היותה אשת ראש הממשלה. הלב שלי היום עם שרה נתניהו, שנושאת את המשא הזה עבור כולנו''.

''קורא למשטרת ישראל למצות את הדין עם האחראים לביזיון הזה. כן לחופש ההפגנה, לא לאנרכיזם ועבריינות'', הוסיף השר.

משה בוטבול, הספר של שרה נתניהו, סיפר לגלי צה''ל כי רעיית ראש הממשלה משלמת מכיסה על הביקורים אצלו במספרה: "יש לי מחירים סבירים אף על פי שאני בכיכר המדינה, אני לא יקר. שרה כל כך בסדר, מעולם לא הייתה לנו סיטואציה לא נעימה, היא משלמת בצ'קים מכיסה".

חבר הכנסת זאב אלקין מהמחנה הממלכתי אמר הבוקר כי לא היה מקום להטיל מצור על שרה נתניהו. ''אני אומר זאת כמי שתקפו את אשתו וילדיו בפתח ביתנו. רק אז נתניהו לא גינה ולקח את רמי בן יהודה שתקף את בתי בת 5 לעבוד בליכוד כפרס. מופתע שאתמול נתניהו לא פיטר את איתמר בן גביר. איך מי שלא יודע לתת בטחון אישי לרעיית ראש הממשלה ייתן בטחון אישי לאזרח פשוט?''.

המצור על המספרה בכיכר המדינה נמשך קרוב לשלוש שעות שבמהלכן הוזעקו לאזור מאות שוטרים. בעת פיזור המחאה פרצו עימותים בין שוטרים למפגינים.

בסופו של דבר חולצה רעיית ראש הממשלה על ידי אנשי יחידת "מגן" לאבטחת אישים במשרד ראש הממשלה ובסיוע של מאות שוטרים ופרשים.

ההפגנה החלה לאחר שכמה מפגינים זיהו את נתניהו במספרה בכיכר המדינה והחליטו למחות במקום, כשבכניסה עמדו מאבטחיה האישיים של רעיית ראש הממשלה.

תוך זמן קצר הגיעו למקום אלפי מפגינים שצרו על הכניסה וקראו: "לא ניתן לה לצאת מהמספרה" ו"שיישרף לכם הפן".