דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: רויטרס

מתקפה חריפה של הנשיא לשעבר דונלד טראמפ נגד רופרט מרדוק וראשי רשת הטלוויזיה "פוקס ניוז".

לאחר שמרדוק הגיש הצהרה לבית המשפט בו הודה כי "כמה ממנחי 'פוקס ניוז' דחפו את הנרטיב חסר העובדות לפיו הבחירות בשנת 2020 נגנבו מהנשיא טראמפ ותמכו בתפיסה השגויה הזו כי הבחירות זויפו", פרסם טראמפ פוסט ברשת החברתית שלו Truth Social בו קרא למרדוק לעזוב את תפקידיו בתקשור האמריקאית ואף האשים אותו ב"תרומה להרס של אמריקה".

בפוסט החריף שפרסם כתב טראמפ כי "אם רופרט מרדוק באמת מאמין שהבחירות לנשיאות בשנת 2020, למרות כמויות עצומות של הוכחות, לא היו גנובות ומזויפות, אז הוא וקבוצתו של הגלובליסטים שונאי 'הפכו את אמריקה לגדולה שוב' צריכים לצאת מעסקי החדשות בהקדם האפשרי, כי הם מסייעים להרס אמריקה עם חדשות מזויפות. מארחי פוקס ניוז אמיצים ופטריוטיים מסוימים, שהוא מזלזל בו ולגלג עליהם, הבינו את המצב בצורה נכונה. הוא טעה. יש להעריץ אותם ולשבח אותם, לא לנזוף ולנטוש אותם!!!".

ההצהרה של מרדוק הגיעה במסגרת תביעת לשון הרע שהגישה חברת מכונות ההצבעה "דומיניון" נגד רשת "פוקס ניוז" בטענה כי הרשת קידמה את תאוריית 'הבחירות המזויפות' של טראמפ ללא כל הוכחה, ופגעה בשמה של החברה.

רשת "פוקס ניוז" נחשבה כתומכת הבולטת של טראמפ בתקשורת האמריקאי, אולם בשנים האחרונות תקף טראמפ מספר פעמים את הרשת בטענה כי היא אינה מסייעת לו מספיק ואף "עברה צד" במאבק שלו להוכחת זיוף הבחירות בשנת 2020.