נחמה ביטקובר
נחמה ביטקוברצילום: קולורדס

יצאנו לשמוע ממייסדת המכון המאמנת נחמה ביטקובר על התחום המתפתח של ליווי בנות לחתונה.

האם תוכלי לספר לנו על מכון 'עומק הקשר' ועל התמחותו בהכשרת מאמנות לחתונה?

"מכון 'עומק הקשר' הוקם לפני כ-16 שנה על מנת לתת מענה למצוקת הרווקות המאוחרת" פותחת נחמה "אחרי שלמדתי אימון וטיפול התחלתי ללוות בנות בדרך להקים בית. עם השנים צברתי ניסיון והרחבתי את סל הכלים שלי, ובסייעתא דשמיא זכיתי לעזור לבנות רבות לשחרר חסמים ולהתחתן, זו תחושת סיפוק שאי אפשר לתאר במילים"

לכל הפרטים על המסלול הייחודי של עומק הקשר לנשות מקצוע - לחצי כאן.

איך נוצר הרעיון למכון 'עומק הקשר', ומה נתן לך השראה להקים אותו?

"בעקבות הצלחת השיטה, הרב שמואל אליהו הורה לנו לפתוח מסלול הכשרה למאמנות בשיטה שלנו כדי להפיץ את הטוב הזה בעולם" אומרת ביטקובר "כשהקמתי את המכון לא האמנתי שנגיע למקום הזה….עד היום בחסדי שמיים זכינו ללוות במכון מעל 1,200 בנות לחתונה ובוגרות המכון עושות עבודה מקצועית וממלאות את הקליניקה שלהן חודשים קדימה".

אילו תכונות לדעתך חיוניות על מנת להפוך למאמנת מצליחה בתחום ליווי רווקות?

"חשוב לדעת שמאמנת רגשית זו עבודה מאוד משמעותית" משתפת נחמה "בליווי אנחנו נפגשים עם הבנות באחד הצמתים הכי משמעותיים בחיים שלהן. זה דורש מהמאמנת לבוא ממקום של ענווה ולתת לכל בת את המקום הייחודי שלה, גם אם פגשת 100 בנות שדומות לה אנחנו רוצות לדייק לניואנסים של כל אחת ואחת". נחמה מוסיפה "ישנן עוד שתי תכונות חיוניות על מנת להצליח בתחום ליווי רווקות, האחת זה עין טובה לראות מה היא כן, איפה הגדלות שלה, מה אני יכולה ללמוד ממנה, והשני זה הרצון ללמוד כל הזמן, להתמקצע ולהכיר שיטות חדשות.

במה שונה תוכנית הלימודים לנשות מקצוע של 'עומק הקשר' מתוכניות לימוד אחרות הקיימות בשוק?

"יש הרבה נקודות ייחודיות בתוכנית שלנו, בנינו מסלול הכשרה ייחודי לנשות מקצוע שכבר יש להן ניסיון באימוו או בטיפול" אומרת ביטקובר "התוכנית מבוססת על הידע שיש להן כך שאנחנו יכולות להתקדם בלימוד בצורה מהירה יותר. אני מאמינה שעל מנת להצליח להטמיע את התכנים בקורס חייבים לתרגל ולא להשאיר את זה ברמת התאוריה. לכן שילבנו בקורס גם פרקטיקום מורחב. כבר לאחר השיעור הראשון המאמנות מקבלות בחורה שמעוניינת לעבור ליווי והן מאמנות אותה בפועל, כמובן שאנחנו מלוות אותן בתהליך ומדייקות אותן על מנת שיוכלו להפיק את המירב מהכלים שקיבלו במהלך הקורס". נחמה מציינת "רבות מבוגרות הקורס ציינו שהפרקטיקום היה הדבר. עזר להן לעשות קפיצת דרך משמעותית ולהטמיע את הכלים בצורה חלקה."

איזה סוג של טכניקות אימון וטיפול את מלמדת ב'עומק הקשר'?

"במכון אנחנו בנינו בסייעתא דשמיא שיטה ייחודית הבנויה על שילוב של כלים טיפוליים עדכניים - וכלים מעולם האימון. בתהליך הליווי אנחנו משתמשות בגשטלט, פסיכודרמה, טיפול נרטיבי, C.B.T יעוץ נישואין והדרכת כלות. ומשנה לשנה אנחנו מוסיפות עוד שיטות טיפול על מנת שנוכל להעניק לכל בת את הליווי המקצועי ביותר".

עוד מציינת נחמה "אחד הדברים הייחודים במכון הוא שהכל משולב עם תהליך פנימי של המאמנת. אני מאמינה שאדם שעושה עבודה פנימית, האנרגיה סביבו זזה. הנשמות שתלויות בו זזות גם. אי אפשר להיות מאמנת טובה, בלי להיות אדם שעושה תהליך. שעסוק בעבודה פנימית. זה לא משהו שרואים בקליניקה, כי זה לא שייך לבת, אבל זה משהו מהותי ב"נשמת המאמנת" ".

מהו פוטנציאל ההשתכרות של מאמנות לזוגיות, וכמה זמן לוקח בדרך כלל לבסס קליניקה מוצלחת?

"זה תלוי האם מדובר בתחום עיסוק מרכזי או הכנסה צדדית, עלות שעת אימון ממוצעת זה כ-300 ₪, בתהליך ליווי מדובר על פגישה שבועית. מאמנת שעושה את הליווי בתור הכנסה צדדית ומלווה כ-5 בנות בחודש יכולה להגיע להכנסה יפה של מעל 6 אלף ₪ בחודש. לעומת זאת מאמנת שזה העיסוק המרכזי שלה יכולה ללוות כ-20 בנות בחודש ולהגיע להכנסה גבוהה של מעל 20 אלף ₪". ביטקובר מדגישה "גם תהליך ההתפתחות של הקליניקה תלוי ברמת ההשקעה, מאמנת המתייחסת לאימון בתור עבודה צדדית הקליניקה שלה תתפתח לאט, אבל מאמנת שמשקיעה בזה בכל הכוח מהר מאוד בסייעתא דשמיא תוכל לבנות קליניקה מצליחה".

איזה סוג של תמיכה ומשאבים אתם מספקים למאמנות שעוברות הכשרה אצלכם?

"יש לנו צוות מיומן שמלווה את התלמידות במהלך הקורס, חוץ מהשיעורים הקבועים הצוות נמצא שם לעזור בכל שאלה שצצה במהלך השבוע. יש גם את התרגול המעשי שהצוות מלווה את המאמנות ועוזר לדייק את תהליך האימון כדי שיהפכו לנשות מקצוע מובילות" אומרת נחמה. "בנוסף אנחנו נותנות לתלמידות כלים לשיווק הקליניקה. מאמנות רבות חשות רתיעה מתחום השיווק, במהלך הקורס אנחנו שמות דגש כיצד לשווק בצורה נעימה ויש גם שיעור של יועצת שיווקית שמלמדת מה הם הכלים לשיווק שימלא את הקליניקה. כל בוגרת שלנו מקבלת דף נחיתה (כמו אתר של דף אחד) עם פירוט מקצועי עליה כדי שתוכל להתחיל ברגל ימין"

לכל הפרטים על המסלול הייחודי של עומק הקשר לנשות מקצוע - לחצי כאן.