יוסי דגן מאשים: מחסומים בשומרון - "תג מחיר של פיקוד מרכז"דוברות

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, תוקף את צה"ל בעקבות הצבת שורת מחסומים ברחבי השומרון בניסיון למנוע קיום עצרת שתוכננה להיערך ביישוב אביתר. העצרת התקיימה בסופו של דבר בצומת תפוח.

דגן מאשים כי פיקוד המרכז החליט לפרוס ארבעה מחסומים בארבעה צמתים מרכזיים בשומרון - תפוח, אריאל, ג'ית ואלון - וגרם לפקקי ענק. לדבריו המחסומים לא הוסרו למרות שהעצרת יצאה לדרך.

הוא פנה לגורמים במערכת הפוליטית ובפיקוד המרכז בדרישה להסיר באופן מיידי את המחסומים והודיע כי אם לא יוסרו המחסומים באופן מיידי תפנה המועצה לבית המשפט בדרישה לקבל סעד.

"בזמן כזה צריך להרגיע את המתיחות, לעשות הידברות, לחשוב יחד איך מרגיעים את השטח ולא להדליק אותו ולייצר מתיחויות מיותרות והזויות תוך פגיעה באיכות החיים בבטיחות ובתחושת הביטחון של התושבים", אמר דגן.

בהודעה לתושבי השומרון כתב: "מדובר בהחלטה חמורה ואבסורדית, אפילו בפיגועים רצחניים כלפי יהודים לא מתקיימים מחסומים בהיקף כזה כלפי תושבי ה'רשות הפלסטינית'. למעשה מאז הגירוש בשנת 2005, לא היו מחסומים בהיקף כזה בשומרון. אנחנו רואים זאת בחומרה רבה. מדובר בהתעללות בעשרות אלפי תושבי השומרון שחוזרים מהעבודה, וגם סכנה בטחונית - נזכיר כי הפיגוע בחווארה היה בחסות הפקק בכביש בכפר" .

"המחסומים נפרשו עקב עצרת מחאה של תנועת "אביתר" על המצב הבטחוני בעקבות הפיגוע והזדהות עם המצב הישוב אביתר, עצרת שקטה ומכובדת. בעקבות כך ומתוך חשש כי יהיו אנשים שירצו להגיע לאביתר, פיקוד המרכז החליט בצעד חמור ובלתי מתקבל על הדעת, ללא הידברות איתנו, לפקוק את השומרון ולהציב מחסומים בצמתים: אריאל, תפוח, אלון, גלעד (ג'ית). אני לא מתכוון לוותר בנושא זה. בכוונתי לפעול בעניין בכל הכח. תושבי השומרון לא יהיו סוג ד'", סיכם.