בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

יו"ר מפלגת הציונות הדתית שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס הערב (מוצאי שבת) בתכנית פגוש את העיתונות לאמירה "למחוק את חווארה" שאמר אחרי הפיגוע שבו נרצחו האחים הלל ויגל יניב מהר ברכה.

"מי שמסוגל לייחס לי כוונה למחוק את הכפר – זה מוחו הקודח. הכוונה היא שאנחנו צריכים להיות יותר יוזמים והתקפיים במאבק בטרור כי אנשים כאן נרצחים. יכול להיות שבסערת רגשות נאמרו הדברים, מעדתי בלשוני".

"הוצאתי הבהרה מאוד ברורה בעניין הזה, אני מתבייש שאני צריך בכלל להבהיר", המשיך סמוטריץ'. "מי שמסוגל לייחס דברים אלה לי או לאחרים במדינת ישראל – זה מוחו הקודח. גם היום אני בסערת רגשות כי אנחנו קוברים אנשים קרובים אלינו, וזה קשה לנו. יכול להיות שהייתי לא בסדר בשימוש במילה הזו, אבל יש מי שעובד קשה כדי לנסות להשחיר אותנו, יש קמפיין נגדי. אני מצפה משר הביטחון וממשלת ישראל להורות על מאבק התקפי בטרור", אמר.

דובר משרד החוץ האמריקאי, נד פרייס, תקף ביום רביעי בחריפות את שר האוצר, בצלאל סמוטריץ', ואמר כי "הצהרותיו חסרות אחריות, מגעילות ודוחות".

בהצהרה לתקשורת האמריקאית, הוסיף פרייס כי "אנחנו מגנים את ההצהרות הפרובוקטיביות האלה שהינן בבחינת הסתה וקוראים לראש הממשלה נתניהו להתנער מהן באופן פומבי ולצאת נגד ההצהרות האלה. אנחנו מגנים מעשים קיצוניים וטרור על כל צורותיו".