האריה והלביאה. מוכנים לפורים ולמרתון ווינר ירושלים ה-12
האריה והלביאה. מוכנים לפורים ולמרתון ווינר ירושלים ה-12צילום: ארנון בוסאני

שבועיים לפני ההזנקה של מרתון ירושלים ה-12 ורגע לפני חג פורים, נחשפו היום (ראשון) הקמעות החדשים של מרתון Winner ירושלים.

בדומה לקמעות של קבוצות הספורט מהבירה ולסמל של העיר ירושלים, מי שנבחרו להוות את הקמע של מירוץ המרתון הבינלאומי אלו האריה והלביאה.

הדמויות שנבחרו מייצגות את כל הרצים, הרצות ואת הקהילות המשתתפים במרתון ומסמלים נחישות, כוח רצון, עוצמה וגבורה של כל אחד ואחת מהמשתתפים והמשתתפות, כמו גם את סמלה של העיר ירושלים.

קמע הלביאה מסמל את ספורט הנשים ובפרט את האצניות שייקחו חלק במרתון, שמספרן עולה מדי שנה.

משה ליאון, ראש העיר ירושלים, אמר על הבחירה בסמלים כי "סמל האריה, סמלה המובהק של עיר הבירה ירושלים, ישמש לראשונה כקמע למרתון המסורתי. לצידו בחרנו בדמות הלביאה שביחד הם מייצגים את הרוח הספורטיבית והנחישות של עשרות אלפי רצי ורצות המרתון מכל המגזרים והקהילות. בהצלחה לכולן וכולם".

כמדי שנה, מרתון Winner ירושלים הבינלאומי הוא גם אירוע הספורט החברתי הגדול במדינה, בו לוקחות חלק עשרות עמותות במקצה הקהילות (0.8 ק"מ) כדוגמת: חיינו, אישה לאישה, שלווה, בית הלוחם, קשר עין, איחוד והצלה, רצים ללא גבולות, בת מלך, קרן גפן ומגרש ביתי.

מרתון Winner ירושלים הבינלאומי מנוהל על ידי אגף הספורט בעיריית ירושלים, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים, בתמיכה וסיוע של משרד ירושלים ומורשת, משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט ובחסות ראשית של טוטו Winner.

הרצים שיירשמו לתחרות יקבלו חבילת מוצרים הכוללת: חולצת מרוץ רשמית של חברת SAUCONY, מספר חזה בהתאם למקצה הזינוק האישי, שבב מדידה (צ'יפ) אלקטרוני חד-פעמי ועוד שלל מבצעים והטבות.