האריזה של שוקולד טובלרון תעבור שינוי
האריזה של שוקולד טובלרון תעבור שינויצילום: iStock

לאחר שנים ארוכות, אריזת השוקולד מפורסם משנה צורה: התמונה של הרי המטרהורן השוויצריים המופיעה לאורך ההיסטוריה של אריזות שוקולד טובלרון, תוחלף בתמונה של הרים אחרים.

ההחלטה להחליף את התמונה על אריזות טובלרון הגיעה לאחר שחלק מהליך הייצור של השוקולד המפורסם הוצאה אל מחוץ לשוויץ, מה שאינו מחייב את החברה המייצרת, מונדלז, לעמוד בתקנות השימוש באיקונוגרפיה שוויצרית.

על פי החוק השוויצרי, על מנת שמוצרי מזון יוכלו להשתמש בסמלים לאומיים של שוויץ או שייכתב עליהם "מיוצר בשוויץ", חייבים 80 אחוזים מחומרי הגלם להיות משוויץ עצמה, ורוב הליך עיבוד המזון חייב להתבצע בשוויץ. עבור חלב ומוצרים על בסיס חלב, המכסה הנדרשת היא 100 אחוזים מחומרי הגלם.

"תמונת הרי המטרהורן תוחלף בפסגה אלפינית גנרית יותר. העיצוב המחודש של האריזה מציג לוגו הררי מודרני ויעיל שמתיישר עם האסתטיקה הגיאומטרית והמשולשת. על אריזות טובלרון יהיה כתוב כעת "הוקמה בשוויץ", ולא "של שוויץ", אמר דובר חברת "מונדלז, יצרנית טובלרון.

חטיף השוקולד הפופולרי מיוצר החל משנת 1908 בעיר ברן בשוויץ והפך לאחד הסמלים של השוקולד השוויצרי המשובח. חברת מונדלז הודיעה בשנה השעברה כי היא מתכוונת להעביר חלק מהליך הייצור של השוקולד לבירת סלובקיה, ברטיסלבה.