ג'סי ברק
ג'סי ברקצילום: Josh Drill

ג'סי ברק, חרדי בן 48, פעיל ב'תג מאיר' שהיה שותף למחאות התמיכה בתושבי חוו'ארה ביום שישי האחרון, מספר בראיון לערוץ 7 על המחאה שאינה הראשונה בה הוא משתתף.

"המטרה שלי היא להיות שותף במחאות וגם הרצון להראות שיש קולות חרדיים שתומכים בתושבים שם", אומר ברק הסבור כי הצעד שעשה אינו פרובוקציה אלא "חלק קטנטן בקידוש שם שמיים", כלשונו.

לשאלתנו אם הוא שומע גם קולות המגדירים את הצעד שלו כחילו ה', הוא משיב שלמעט כמה תושבים מיצהר, הר ברכה וישובים נוספים, לא שמע קולות שכאלה. "אני משתדל מאוד שלא להתעמת. אני לא אוהב את זה וגם זה לא יעיל", הוא אומר ומוסיף כי הוא מעביר דרך אותם תושבים דרישת שלום לבני משפחתו שמתגוררים ביישובי גב ההר. "אני פועל בעד מיעוטים סובלים ולא נגד מתנחלים או מישהו אחר".

"אני מתפלל לקב"ה שלא יהיה במעשים שלי עניין של אגו. הקב"ה לא תמיד צריך להסכים למה שאני אומר. הוא לא עובד אצלי", אומר ברק המציין כי פעילותו האקטיבית החלה רק בשנים האחרונות, אך תמיכתו במה שהוא מגדיר כמצוקות מיעוטים החלה כבר בהיותו בגיל 18. במשפחתו, הוא אומר, יש מי שמקבל את הדברים ויש מי שמרים גבה כשהוא שומע על ההפגנות שבהן הוא משתתף. "גם אני צריך לקבל אותם", הוא מעיר. "יש לי במשפחה נוער גבעות ויש גם מי שכמעט היה בכלא".

"אני משתדל לפעול למען המיעוטים. זו מצוות 'ואהבת את הגר'. חשוב שידעו שיש ביהדות קולות אחרים ולא מחשבה שככל שאתה דתי יותר אתה שונא יותר מגזרים ואוכלוסיות", אומר ברק הסבור כי רפורמת המשפט נועדה לפגוע במיעוטים ובהם להט"בים.

"יצאתי להפגין כדי שתושבי חוו'ארה ידעו שיש קולות שמזדהים איתן ומתנגדים לאותם שאמרו שהם רוצים לנקום אבל הם לא חיפשו את המחבל, אלא סתם פגעו בתושבי חוו'ארה בלי לבדוק מי תומך בו. הם רק ידעו שיש שם תושבים חפים מפשע שלא עשו כלום ויצאו לפגוע בהם".

על בני משפחתו שלטענתו חיים בגבעות סביב יישובי גב ההר, אומר ברק כי לא הזדמן לו לפגוש אותם פנים מול פנים, אך הוא מבין ש"משפחה זה משפחה", כלשונו.

לדבריו השלטים אותם החזיקו הוא וחבריו לא היו נגד מישהו אלא בעד, בנוסח "הלב שלי עם חוו'ארה" וכיוצא באלה, הוא אומר ומציין כי הוא השתתף גם בהלוויית האחים יניב הי"ד וביקר את משפחות הנרצחים בנווה יעקב. "אני פועל בעד ולא נגד. אני עובד בארגון 'תג מאיר' ומקבל שם משכורת על הרצאות שלי כדי להראות שיש פנים שונות ביהדות ויש מקורות ביהדות שאין מקום לארץ ישראל אם לא אוהבים כל אדם".