השר איתמר בן גביר
השר איתמר בן גבירצילום: אורן בן חקון, פלאש 90

הוועד הארצי לראשי הרשויות המקומיות הערביות בישראל דוחה את הצעת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לקיים עימו שיח בנוגע למאבק באלימות ובפשיעה בחברה הערבית במסגרת תוכנית המסלול הבטוח.

בהודעה שפרסם והמצוטטת ב”פאנט” ציין הוועד הארצי, כי הוא לא ינהל שיח עם אלה אשר בנו את הקריירה הפוליטית שלהם על הסתה, שנאה והתקפה על הציבור הערבי.

"מאז שהשר החדש נכנס לתפקידו תופעת האלימות הלכה והחמירה, ובעוד השר היה עסוק בהפרחת איומים והבטחות ללא כיסוי מאז תחילת השנה, נרשמה עלייה במספר ההרוגים בחברה הערבית, 26 נרצחו מאז תחילת השנה לעומת 14 באותה תקופה אשתקד", נאמר בהודעה.

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר במשרד לביטחון לאומי הודיע השר בן גביר על החלטתו להוביל בעצמו את תוכנית "מסלול בטוח" למלחמה בפשיעה במגזר הערבי, ובמסגרת זו לקיים בעצמו שיח שוטף מול מנהיגים מהחברה הערבית, ולבחון יחד דרכי פעולה למלחמה בפשע והחזרת המשילות.

בן גביר הדגיש, כי הוא "אינו מתכוון כלל לקיים שיחות עם מנהיגים תומכי טרור וכאלו המצהירים על כך שהם לא מכירים במדינת ישראל יהודית ודמוקרטית".

מוחמד בקאעי, ראש המועצה המקומית שעב, אמר בראיון לערוץ "הלא", כי הוא ימלא אחר החלטה הוועד הארצי, וכי כבר בעבר הביע התנגדות לשיח עם בן גביר ו"הכנופיות שלו", כיוון שהוא לדבריו "פשיסט וגזען הפועל ליצור בעיות בירושלים ובמסגד אל-אקצה וגורר את ישראל לתהום".

השייח’ סאלח ריאן, ראש המועצה המקומית כאבול אמר כי "בן גביר פסול בעיני החברה הערבית".