חיל האוויר
חיל האווירצילום: דובר צה"ל

סא"ל (מיל') הרב ברוך גנות, לשעבר סגן מפקד טייסת F15 וראש ישיבת ההסדר מעלה אפרים, תקף את הטייסים שמסרבים להתייצב למילואים בחיל האוויר בגלל רפורמת לוין.

"הטייסים הללו קיבלו הכשרה בחיל האוויר, הם יורקים לבאר שממנה הם שתו", טען הרב גנות ברדיו 103FM, "טייסים כאלה מי שלא מוצא חן בעיניו ורוצה להפוך את צה"ל לפוליטי ולקדם את האג'נדה שלו דרך צה"ל, מקומו אינו בצה"ל, אולי כדאי שיעזוב את המקום פה.

''יש כמה עשרות או מאה טייסים שהם נגד הדבר הזה, לצבא אסור להיות פוליטי, הצבא הוא כדי להגן על ארץ ישראל, לא בשביל פוליטיקה. מעציב אותי מאוד שהאנשים האלה - זקנותם מביישת את נעוריהם, לא מתנהגים כך לצבא".

הרב גנות תומך ברפורמת המשפט ולא מבין את הקריאה של האופוזיציה לעצור את החקיקה כדי לקיים הידברות: "היום אנחנו חיים בדיקטטורה של אהרן ברק. השיטה היא לשרוף את המועדון, זו לא דרך. אומרים להם בואו תדברו, הם לא רוצים. תעשו סקר על כמה תל אביבים משרתים בקרבי, מי משרת ביחידות הקרביות? אלה שגרים בהתנחלויות.

''היו בחירות דמוקרטיות, איפה הרוב? אני לא מצליח להבין. מי ששינה את כללי המשחק במשך ה־10-15 השנים האחרונות זה בית המשפט ואהרן ברק בראשו. זה סופר דמוקרטיה. עם ישראל צועד לכיוון טוב, לגאולה, וכוחות הטוב עולים. נראה את זה בקרוב".