רותם רייף, חני ריץ' ושרי תורג'מן
רותם רייף, חני ריץ' ושרי תורג'מןצילום: רוני שרביט

ההרכב הקומי הנשי "שלושתרבעי" ישיק מחר (שלישי) מופע מערכונים ראשון, בכיכובן של רותם רייף, שרי תורג'מן וחני ריץ'.

"שלושתרבעי" שחררו לאוויר כבר מספר מערכונים שהצליחו ברשתות, וכעת, כאמור, בנות ההרכב מתכוננות למופע ההשקה. מי שעומדים מאחורי ההרכב אלו ארבעת חברי "אנדרדוס"; מתן צור, יאיר יעקבי, נדב נוה ואשר בן-אבו, שכותבים יחד את התוכן לשלל המערכונים.

"במסגרת דברים שעברו לכולכם מעל הראש אספר לכם שאנחנו באנדרדוס עובדים עם הרכב קומי נשי בשם שלושתרבעי", כתב בשבוע שעבר יאיר יעקובי בחשבון הפייסבוק שלו. "וכן אני יודע מה אתם חושבים, כל כבודה בת מלך פנימה, אבל בעקבתא דמשיחא חוצפה יסגה אנד איף יו קאנט ביט זם ג'ויין זם. מפה לשם הבנות המעולות מעלות מופע מערכונים חדש דנדש שהשמועות אומרות שיותר משהוא קורע מצחוק הוא עוד יותר קורע מצחוק. והדבר פלא".

"זה יהיה ממש כמו אנדרדוס", סיפרה לערוץ 7 חברת "שלושתרבעי" חני ריץ'. "כל הרעיון זה שצוחקים על דברים מהחיים, על דברים מגזריים, על דברים של נשים, על הילדים על הבעל, על כל מיני סיטואציות שקורות לכולנו וכולם יכולים להזדהות איתן וזה מצחיק. הכתיבה של אנדרדוס היא כתיבה משובחת, מעולה ומצחיקה ברמות, עם גאגים מדהימים".

שרי תורג'מן, רותם רייף וחני ריץ'
שרי תורג'מן, רותם רייף וחני ריץ'צילום: רוני שרביט

רייף ותורג'מן הן מורות לתיאטרון בהכשרתן. "הן חיות את עולם המשחק והבמה וסוף סוף יש להם הזדמנות לבוא ולהביא את עצמן לשחק", ציינה ריץ'. "בציבור הדתי מאוד קשה להיות שחקנית ופה יש פתח לעשות משהו משמעותי מהדבר הזה ולא רק להיות מורה לתיאטרון. רואים שהן חיות את זה".

ריץ' לא למדה תיאטרון, אבל אוהבת וחולמת על עולם המשחק מאז שהיא ילדה. "אני מאוד אוהבת את כל היצירה ולהציג ומאוד חיה את זה בחיים שלי. זה החלום שלי בתור ילדה ופתאום ששמעתי שיש את ההרכב הזה והיו אודישנים אז ברור שהלכתי".

חברות "שלושתרבעי" רואות בהרכב ובמופע סוג של בשורה לקהל הנשים הדתיות. "בציבור הדתי אין הרבה בנות שעולות על במות ומופיעות", אמרה ריץ'. "הרכב נשי קומי זה משהו שחסר. זה משהו שאנחנו חושבות שיכול להיות לו הרבה ביקוש וזה יכול להיות מטורף".