ננתנאל אלינסון
ננתנאל אלינסוןצילום: באדיבות המצולם

"רבים מרגישים שהאדמה בוערת, ודווקא בתוך זה, הלב מבקש דקה של קשב" כך פותח נתנאל אלינסון, מגיש ב'כאן', סייר, איש חינוך ופעיל חברתי, את ההודעה על המיזם החדש שנקרא "תנ"ך ישראלי".

המיזם, שיושק בסדרת מפגשי זום פתוחה לקהל הרחב בשם "הסוד הישראלי", יפתח קריאה חדשה בסיפורי התנ"ך שכולנו מכירים - מימי כיבוש הארץ, דרך השופטים, המלכים, החורבן ועד שיבת ציון מתוך תפיסה שהחיבור לשורשים נוגע גם לחיים שלנו במדינת ישראל המודרנית.

הרשמו עכשיו לסדרת "הסוד הישראלי" עם נתנאל אלינסון - ללא תשלום >>

אלינסון, שכחלק מפעילותו החינוכית, פועל בשנים האחרונות להנחלת התנ"ך גם בציבור הכללי ולדור הצעיר, רואה במיזם חשיבות עליונה במיוחד בתקופה הסוערת בה אנחנו נמצאים.

"בשנים האחרונות זכיתי ללמוד וללמד תנ"ך עם אנשים מכל הגוונים. חילונים, דתיים, מסורתיים, ימין, שמאל, עולים, ותיקים", כותב אלינסון, "משתדל מאוד להביא ראייה רחבה שמשלבת כמה וכמה עולמות: חיבור לנפש, חיבור לארץ, חיבור לדמויות, חיבור לאתגרי החברה הישראלית של ימינו וחיבור לחכמי וחכמות כל הדורות.

אני יוצא במיזם חדש שמנסה לגעת בשורשים שלנו כאן; לתת פרספקטיבה רחבה שאני מאמין שיכולה לעשות טוב".

השקת המיזם תתקיים ביום ראשון בערב, י"ט אדר (12.3) במפגש הראשון בסדרת "הסוד הישראלי" שיעסוק בסוד השתיקה של שאול המלך, מהיכן הוא נובע והקשר המפתיע למציאות ימינו.

נתנאל אלינסון
נתנאל אלינסוןצילום: באדיבות המצולם

אם תעירו אותי באמצע הלילה ותשאלו אותי מה הסיפור הקשה ביותר בתנ"ך, אני לא אתבלבל פעמיים, לפני שאגיד: סיפור מלחמת האחים של פילגש בגבעה.

אבל הדבר המדהים הוא, שבדיוק באותו מקום בו קרה הסיפור הזה, שנים ספורות אחר כך- נולד מלך ישראל הראשון שאיחד את העם: שאול המלך. איך זה יכול להיות שמאותם אנשים ומאותו מקום מגיעים גם לשפל כזה וגם להצלחה כזאת?

התשובה נעוצה בסוד העוצמה ההפוכה ובסוד השתיקה של משפחתו של שאול המלך".

ההרשמה לסדרת "הסוד הישראלי" היא ללא תשלום >>