הדר נגה לביא
הדר נגה לביאצילום: באדיבות המשפחה

אבל כבד בבנימין: בבית החולים שערי צדק נפטרה הבוקר (שישי) הפעוטה בת השנתיים הדר נגה לביא שנפצעה באורח קשה בשבת שעברה בתאונת דרכים במעורבות רכב פלסטיני, ליד עפרה.

הלוויתה של הילדה נערכה בבית העלמין בשילה.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ: "אחות קטנה של כולנו נספתה שבוע אחרי שנהג ערבי התנגש בה בפראות. אנו מחבקים את משפחת לביא היקרה ושולחים לה כוחות''.

עידית לביא, אמה של הפעוטה ותושבת שילה, סיפרה השבוע לערוץ 7 על מה שהיא משוכנעת שהיה פיגוע טרור לכל דבר: "בשבת בלילה הדר נוגה נפצעה בגבה ונסענו לתפור אותה ב'שערי צדק'. בשבת בבוקר בדרך הביתה, ברבע לשבע, קצת אחרי עפרה, רכב נכנס לנתיב שלי, הסתכל עלי, פניתי לנתיב שלו, הוא חזר לנתיב שלו, חזרתי חזרה לנתיב שלי ואז הוא נכנס בי חזיתית", היא מספרת וטוענת שמדובר בכוונת מכוון.

הלווית הפעוטה בשילהללא קרדיט

"הוא לא היסס. הייתה לו מטרה מאוד ברורה ומיד אחרי שהרכב הפסיק להתהפך ולהסתובב הקיפו אותו ערבים ואמרו לו' כל הכבוד, כל הכבוד'. הייתי בטוחה שעומדים לסיים את העבודה ולעשות בי לינץ'. התקשרתי למד"א בהיסטריה. אמרתי שהייתה תאונה והם עומדים להרוג אותי, תבואו".

"שלושה רכבים מאחורי היה אמבולנס שראה והגיע מהר, והם עזרו לנו", מספרת עידית וחוזרת לרגעים בהם היה הרכב שלה מוקף בהמון ערבי מאיים. ''הם הקיפו את הרכב שלי ואמרו בעברית 'כל הכבוד', 'כל הכבוד'. הרכב היה הפוך על הצד אחרי כמה סיבובים או היפוכים. כשהאמבולנס הגיע הם התקהלו סביב המחבל וניסו שהאמבולנס יטפל בו ולא בנו".

בעיניה של עידית אין ספק שהנהג הערבי מחבל. "ערבי שבא מולי ומזגזג יחד עד שהצליח לפגוע בי, אין לי שום ספקות באשר לכוונותיו".