הרב משה ויצמן
הרב משה ויצמןצילום: אלרואי סונר

לאחר ישיבה ארוכה עם העירייה: בוטלה השביתה בישיבת צביה אשקלון שתוכננה למחר ואורגנה על ידי מועצת התלמידים ו-ועד ההורים בשל הכוונה להחליף את הרב משה ויצמן, בישיבת צביה אשקלון.

"ברגעים אלו הסתיימה שיחה בין ראש מינהל חינוך, יובל זוזט, המפקח מוטי וקנין, מנהל האגף לחינוך על יסודי, צוריאל דביר וראש ישיבת צביה, הרב משה וייצמן ובה הונחה הרב וייצמן על שורת יעדים, פדגוגיים וערכיים לטובת התלמידים, אליהם תצטרך להגיע הישיבה בניהולו", נמסר מעיירית אשקלון.

"מינהל החינוך ומשרד החינוך יעמדו אחר יישום היעדים בצורה שוטפת ומבוקרת, תוך קיום ישיבות מעת לעת, על מנת לבחון את התקדמות היעדים וכל זאת, בהתאם לחזון החינוכי שהתווה ראש העיר למערכת החינוך בכלל ולחינוך התורני בפרט", המשיכו להסביר בעירייה את המצב החדש. "עוד נבהיר כי במהלך שנת הלימודים הבאה מינהל החינוך ומשרד החינוך יפעלו לעמידה ביעדים שהוגדרו. כמו כן, יישמר הסטטוס קוו כפי שהוא כיום בין ישיבת צביה לסנהדרין".

לסיום הבהירו בעירייה, "זה המקום להוסיף כי העירייה ומינהל החינוך רואים בישיבה מוסד חינוכי חשוב מאין כמוהו ובהתאם לזאת, תמשיך לעמוד מקרוב אחר הצלחתו, כפי שנעשה בצורה שוטפת ועקבית, כחלק מפעילות המינהל.עיריית אשקלון והעומד בראשה רואים לנגד עיניהם את טובת תלמידי העיר בלבד וימשיכו לפעול על מנת לוודא כי החינוך המוענק להם הוא האיכותי, המקצועי והטוב ביותר, במטרה להמשיך ולהגיע להישגים חינוכיים פורצי דרך, כפי שהושגו עד כה במערכת החינוך העירונית".

אברהם רווח יו"ר הנהגת ההורים, מסר בתגובה להחלטה: "חברים יקרים. הערב כפי שציינתי, התקיימה ישיבה של וועד הוריי הישיבה. בתום הישיבה, התקבלו ההחלטות הבאות : אנו מודים לראש העיר, על תמיכתו הבלתי מסוייגת בישיבה, על הבנתו את צורכיי המגזר הדתי, ועל התמיכה בראש הישיבה ובתלמידיה, וכמובן בהחלטה לאפשר את צמיחת ישיבת צביה וסנהדרין כמוסדות תורניים מעולים.

אנו מודים לראש הישיבה הרב משה וויצמן על הבאת הישיבה מידי שנה בשנה להשגים פדגוגיים מהטובים שידעה העיר, לצד חינוך תורני וערכי ומחזקים את ידו המשך בדרכך זו ועשה חיל.אנו מודים לכלל המורים ההורים והתלמידים, וכמובן למועצת התלמידים, על השותפות המלאה לאורך כל הדרך. בהתאם להחלטות שהתקבלו, הלימודים יתקיימו ביום ראשון כסדרן וההפגנה מבוטלת. בהצלחה לכולם".

מטעם מועצת התלמידים נמסר לערוץ 7: "שמחנו לראות שעיריית אשקלון החליטה להשאיר את הרב משה, ראש ישיבתנו היקר, המוכשר, המוערך והמסור, בתפקידו. אנו סמוכים ובטוחים שהרב משה ימשיך להוביל את הישיבה לגבהים חדשים ולהעלות את הישיבה ותלמידיה מעלה מעלה, ומקווים להמשך שיתוף פעולה פורה של עיריית אשקלון עם הישיבה למען המשך שגשוגה של הישיבה והיותה בית לתלמידים המבקשים להיות אנשים גדולים בתורה ובעבודת השם מתוך דיבוק חברים ומצויינות בכל התחומים".