אמצעי הלחימה שהוחרמו
אמצעי הלחימה שהוחרמוצילום: דובר צה"ל

מחבלים ירו לפנות בוקר (ראשון) לעבר כוח צה"ל שהיה בעמדה צבאית סמוך לצומת ג'ית שבחטיבת שומרון.

כוח מסיירת גולני, שביצע פעילות יזומה במרחב, הגיב בירי לעבר החמושים.

שלושה חמושים נוטרלו במהלך חילופי האש וחמוש נוסף הסגיר עצמו ונעצר.

הלוחמים החרימו שלושה רובים מסוג M-16, אקדח ומחסניות שהיו ברשות המחבלים. החשוד שנעצר הועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון.

אין נפגעים לכוחותינו.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן שוחח לאחר האירוע עם מח"ט שומרון אל"מ שמעון סיסו, חיזק אותו ובאמצעותו את לוחמי גדס"ר גולני.

"חיילי גדס"ר גולני בנחישות גדולה ובהתמדה, הצליחו לחסל חוליית מחבלים רצחנית שפעלה במרחב. הגבורה והחתירה למגע מנעו אסון כבד, פגיעה בחיילים ובאזרחים במרחב. כולנו ההתיישבות בשומרון ועם ישראל כולו מצדיעים ללוחמי גדס"ר גולני, ולחטיבת שומרון", אמר דגן לסיסו.

הוא הוסיף, "אנחנו נמשיך לחיות לבנות ולהפריח את השומרון ואת כל המרחב, הטרור הרצחני מבית היוצר של ה'רשות הפלסטינית' לא ירתיע אותנו. נמשיך לבנות את השומרון שלנו לב הארץ ולחזק את חיילי צה"ל היקרים. עם ישראל ינצח".

בתוך כך, אמש הפגינו בכניסה לכפר נעלין ממנו יצא מחבל החמאס מועתז חוואג'ה שביצע את פיגוע הירי ברחוב דיזנגוף בתל אביב בשבוע שעבר, בו נפצעו שלושה יהודים.

המפגינים חסמו את תנועת הרכבים בכניסה לכפר למשך יותר משעה, נשאו דגלי ישראל וקראו קריאות במחאה על אוזלת היד הביטחונית וחוסר התגובה והטיפול בטרור במשך התקופה האחרונה, כלשונם.

המפגינים מסרו: "יהיו כאלה שיאמרו שזה מחבל בודד. הוא לא מחבל בודד, כל הכפר תומך בו ועומד מאחוריו. הגיע הזמן להילחם באויב כמו שצריך ולא לטפל בפינצטה".

מנהל בית החולים איכילוב, פרופ' רוני גמזו, עדכן בים שישי כי שיפור חל במצבם של אור אשכר (33) ורותם מנסנו (35), שנפצעו באורח קשה בפיגוע ברחוב דיזנגוף בתל אביב שלשום.

גמזו אמר כי אור הגיע במצב אנוש עם פציעה שסיכנה את חייו - והדגיש כי הוא יצא מסכנת חיים מיידית. "הפינוי היה מהיר מאוד והטיפול היה מהיר מאוד עם ירידה מהירה לחדר ניתוח. הצוותים הצליחו להוציא אותו מכלל סכנת חיים. הוא לא במצב אנוש או סכנה מיידית לחיים. יש שיפור מסוים אבל הדרך ארוכה. הפציעה קשה. כל המערכות יציבות ואני רוצה להיות אופטימי", אמר. "אנחנו רואים התייצבות מלאה של המערכות שלו".