מופע אזמרה
מופע אזמרהקרדיט תמונות בגוף התמונה

זה כבר לא סוד שאפשר להיות בשר מבשרה של הציונות הדתית, ולהיות מחוברים למסריו העמוקים של רבי נחמן.

תפילה אישית, חיבור לארץ ישראל, וראיית הטוב בכל יהודי הינם אבני יסוד בתורת ברסלב - והם משתלבים בצורה מדויקת עם אנשים הקשובים ללב שלהם, שמחפשים את הקול הייחודי שלהם בעבודת ה' ורצון 'לפעול עם אל' בתוך המציאות- בלי לוותר על הקשר האישי שלהם לה'.

ארגון "נהר דעה" שארגן ב-8 שנים האחרונות אלפי מפגשי למידה, כנסים וסדרות לימוד בתורת רבי נחמן, מארגן לראשונה אירוע ענק בבנייני האומה ביום חמישי ראש חודש ניסן (23.03) שמטרתו מפגש אותנטי עם מסריו של רבי נחמן ומופע עוצמתי עם שולי רנד, יונתן רזאל יוסף קרדונר וביני לנדאו לגברים. ומופע של יובל דיין, דין דין אביב, ורוחמה בן יוסף לנשים.

ובהשתתפות הרבנית ימימה מזרחי, סיוון וידידיה מאיר ורבני ברסלב.

מהרו להירשם למופע אזמרה בבנייני האומה בירושלים

"אנחנו חווים בשנים האחרונות צמא שהולך וגובר לתורה שמדברת על מה שעובר עלינו 'בגובה העיניים'", מסביר נפתלי פומברג מנהל קהילת "נהר דעה" את מטרת האירוע.

"תורה שהיא מצד אחד עמוקה מאוד כי 'הנפש לא פרייארית' והיא לא מסתפקת בפלסטרים וחיזוקים שלא נוגעים בעומק הכאב שלה, אבל מצד שני היא פשוטה וקלה ליישום. כזו שאפשר לקום איתה בבוקר, להגיע איתה לתפילה עם יותר שמחה וחיבור הלב. ולצאת ממצבי דכאון, ריחוק ובדידות- שהפכו לתופעות די מצויות בחיים שלנו בשנים האחרונות", מחדד פומברג.

שריינו מקום במופע אזמרה יום חמישי ראש חודש ניסן (23.03) בבנייני האומה בירושלים

פומברג, אבא ל-8 יליד העיר העתיקה ותושב הישוב יצהר, עבר את כל המסלול הדתי לאומי הקלאסי. נחשף לתורת לרבי נחמן בגיל שש עשרה וחיפש את מקומו בתוך חסידות ברסלב.

הוא נדד יחד עם אשתו תהלה בכמה דירות וישיבות, עד שגמלה בליבם ההבנה יחד עם עוד חברים לדרך, שיש צורך לתת מענה לעבודת ה' נוסח ברסלב למי שרואה את עצמו חלק מהציבור הדתי אבל מחובר לרבי נחמן.

וכמענה לצורך זה הם הקימו- את מיזם "נהר דעה". פעילות 'נהר דעה' החלה בימי חמישי בערב בבית כנסת קטן בירושלים, שמשך אליו מאות אנשים מכל הגוונים, החל מאנשי 'מרכז' ועד תושבי ה'גוש'. אנשים מלומדים ונערי גבעות, המשיכה עם חוגי בית ברחבי יהודה ושומרון, וכיום מתמקדת בקהילת לימוד דיגיטל.

הקהילה מונה מאות משפחות מכל הארץ העוסקות יחד בתורת רבי נחמן, ונפגשות מעת לעת בכנסים פרונטאליים.

להרשמה למופע "אזמרה" לחצו כאן

"הצורך במופע ארצי מגיע מהבנה שיש כאן וואקום בהבנה מה רבי נחמן יכול לעזור לנו בכלל" מסביר פומברג ומדייק: "אנשים רבים נחשפים למסריו של רבי נחמן "להיות בשמחה תמיד" ו"אין יאוש בעולם כלל" אבל לא יודעים איך ליישם אותם בחיי היום יום. ואיך להפוך אותם לעצות מעשיות שיכולות לפעמים להציל חיים".

"מטרתנו להפגיש את עם ישראל עם האוצרות הנפלאות הללו, כדי שהם לא יישארו רק בספרים או על סטיקרים או צ'ופרים נחמדים בבני עקיבא", אומר פומברג בחיוך, "אלא יהפכו לרלוונטיות לחיים".

"שם המופע הינו ''אזמרה" על שם התורה היסודית של רבי נחמן, שמעודדת למצוא את הטוב בכל אדם אפילו הרחוק ביותר. משימה שמקבלת משמעות נוספת בימים הללו. המטרה של התמקדות בטוב לא רק הופכת את העולם הזה למקום יפה ומואר יותר ברמה החיצונית. אלא גורמת שגם בשמיים יראו את הכוונה הטובה והנקודה האלוקית בכל אחד מעם ישראל, פעולה שיכולה להניע את כל העולם לכף זכות לפי רבי נחמן" מסביר פומברג.

"מופע אזמרה זו הזדמנות חד פעמית לעצור את שטף החיים, ותחושת היאוש שלפעמים עוטפת אותנו, ולהגיע לאירוע שכל מטרתו חיבור למסרים של אחדות בעם, שמחה בה', תקווה טובה, ויכולת לעבוד את הקדוש ברוך הוא עם הסתכלות רחבה על המציאות. צורך שאנו כה זקוקים לו בימינו".

הרשמה למופע אזמרה (23.03) כאן

האירוע יתקיים ביום חמישי 23.03 ראש חודש ניסן, יום הולדתו של רבי נחמן, ויכלול שני חלקים: חלק ראשון חלק עיוני עם שיעורים וסדנאות בתורת ברסלב. וחלק שני מופע אומנותי עם מיטב האומנים- לנשים עם יובל דיין, דין דין אביב, רוחמה בן יוסף והרבנית ימימה מזרחי בהנחיית סיוון רהב מאיר. ולגברים עם שולי רנד, יונתן רזאל, ביני לנדאו ויוסף קרדונר בהנחיית ידידיה מאיר.

ההרשמה בעיצומה וכבר מאות אנשים שריינו כרטיסים לאירוע.

הכרטיסים מחולקים לשני סוגים - הרשמה לחלק האומנותי בלבד (עלות כרטיס בין 79-99 ש"ח), או הרשמה לכל היום - לחלק האומנותי והעיוני יחד (עלות כרטיס בין 109-129 ש"ח) ולקבל ביום אחד כלים, תובנות ושמחה לקראת חודש הגאולה וחג הפסח הבא עלינו לטובה.

מופע אזמרה יום חמישי ראש חודש ניסן (23.03) בנייני האומה ירושלים