בזכות הסוכן הסמוי - 31 כלי נשק נתפסו 25 סוחרי אמל״ח נעצרודוברות המשטרה

המשטרה מסכמת מבצע מוצלח במהלכו נעצרו 25 סוחרים באמצעי לחימה והוחרמו31 כלי נשק.

המבצע נמשך במשך שמונה חודשים בהם הפעילה המשטרה סוכן סמוי שכונה "שופל" בקרב סוחרי אמצעי לחימה בלתי חוקיים ברחבי יהודה ושומרון, מזרח ירושלים ומרכז הארץ.

הלילה (שלישי) הפכה החקירה לגלויה וכ-400 שוטרים ולוחמי מג"ב עצרו את החשודים בסחר באמצעי לחימה בבתיהם.

בין העצורים אישה ערבית שניצלה את אזרחותה הישראלית על מנת להעביר חלק מהסוחרים במחסומים ולהבריח את אמצעי הלחימה במכוניתה. העצור הצעיר ביותר בפרשה הוא בן 19 והמבוגר ביותר בשנות החמישים לחייו. חלק מהחשודים במעורבות בפרשה מוכרים למערכת הביטחון מעבירות קודמות הקשורות בטרור.

במהלך הפעלתו של הסוכן הוא ביצע עשרות עסקאות שבהם נרכשו 31 כלי נשק עם תחמושת תואמת, בהם: 22 אקדחים מסוגים שונים ותשעה רובי סער מסוג M-16 ושלושה רימוני רסס, שעפ"י החשד חלקם הוברחו מחוץ לגבולות ישראל. חלק מרובי הסער הוסבו מנשק "אייר-סופט" לנשק תקני שביכולתו להרוג.

המשטרה תבקש היום להאריך את מעצרם של החשודים בבית המשפט.

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי הביע שביעות רצון מהמבצע ואמר: "אני מברך את מחוז ירושלים והעומד בראשו ניצב דורון תורג׳מן, על הישג מרשים של הפעלת סוכן סמוי שהפליל עשרות חשודים בעבירות אמל"ח. חיי אדם רבים ניצלו בזכות פעולה זו, שכן אותם נשקים היו עלולים להגיע לידיים רעות. אנחנו נמשיך לפעול כנגד אותם עבריינים שעוסקים באמל"ח לא חוקי, שחלקו משמש לפשיעה חמורה וחלקו זולג ומשמש לפעילות טרור. רק אתמול חשפנו הפעלה של שני סוכנים בדרום והיום בירושלים. נמשיך לפעול לטיפול נחוש בעבירות הנשק, בכל הכוח ובכל האמצעים שברשותנו".

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הוסיף: "שמנו לעצמנו כיעד מהמעלה הראשונה להילחם מלחמת חורמה בנשק הבלתי חוקי ובמחוללי הפשיעה, בדגש על הסוחרים והמבריחים. אני מביע הערכה רבה לסוכן ולמפעיליו, וכמובן לכל השוטרים הרבים שלקחו חלק בהפעלת הסוכן ובמעצרים הרבים שבוצעו לפנות בוקר. פעילות זו של ימ"ר ירושלים היא תולדה של תכנון, השקעה, יצירתיות ויוזמה. הפעלת הסוכן אפשרה להרים מסך ולחשוף עשרות סוחרי אמל"ח, להפלילם, לעצור אותם ולהביאם לדין. חשוב מכך, היא הרחיקה נשקים מסוכנים מהרחוב - נשקים שיכלו להוביל לפגיעה משמעותית בחיי אדם. זהו עוד נדבך חשוב במאבק המתמשך שלנו נגד אותם עבריינים ונגד עבירות הנשק בחברה הערבית ובכלל. מאבק עיקש, נחוש ויום יומי, שמחייב אותנו לפעול בכל הכלים והאמצעים שברשותנו לשמירה על שלום הציבור וביטחונו".