ריקודים בהכנסת ספר תורהישיבת אור וישועה

בקהילת 'אור וישועה' בחיפה נערך טקס הכנסת ספר תורה שנתרם על ידי משפחת משעלי לעילוי נשמת בני המשפחה: ההורים יצחק-רפאל ורובידה-רות והאח יעקב משעלי שנפטר ערירי שזהו יום השנה לפטירתו.

האירוע החל בכתיבת האותיות האחרונות בספר התורה. לאחר מכן החלו בהולכת ספר התורה ברחובות השכונה אל בית הכנסת בישיבת "אור וישועה" בשירה וריקודים של תושבי השכונה ורבים נוספים שהגיעו לכבוד המעמד.

במהלך האירוע נשא דברים ראש מוסדות אור וישועה הרב ד"ר אליהו רחמים זייני: "אין מקום לקבלת התורה בלי להבין את הקשר האנושי הנכון בין בני האדם. מי שלא יודע כיצד לנהוג בין בני אדם - התורה לא יכולה להיות נחלתו. הקב"ה רצה שנקיים את רצונו כך שזה יבוא לידי ביטוי בחיים וקודם כל על ידי חסד".

עוד הוסיף הרב זייני: "הדבר הראשון שמאפיין את האדם היהודי זהו החסד. מי שאין בו חסד אינו מזרע אברהם אבינו". עם זאת, הרב הסביר כי לחסד נדרשים גבולות: "החסד צריך להיות מסויג", ציין הרב. "אם החסד איננו מסויג - הוא איננו שכלי אלא רגשי וללא כל שליטה. לתרום ספר תורה זו מצוות החסד, אבל חסד שמזמין אותנו לשמור ולעשות. זה ביטוי בהכרה של ערך האמונה, שכל מה שאנו עושים בחיים צריך להיות מתוך ביטוי של אמונה".

בני המשפחה הזכירו בשבחם של הנפטרים לשמם נתרם ספר התורה ואמרו: "סבא וסבתא נמנו עם דור הנפילים, דור של גלות וגאולה משולבים זה בזה. כל חייהם הם חיו בעמל רב כדי לגדל את דור ההמשך בצורה הטובה ביותר. והנה, הדור השלישי מקים את קומת האומה בכל תחומי החיים ויודע מהיכן ינק כוחות אלו".