אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: iStock

אחרי שמיקרוסופוט הודיעה כי היא עומדת להכניס את כלי האינטליגנציה המלאכותית ChatGPT למוצרים שלה, גוגל פרסמה היום כי היא מתכוונת לעשות מהלך דומה לשירותים שלה הכוללים את ג'ימייל, דוקס וכמובן את מנוע החיפוש הפופולרי שלה. לפי סרטון שפרסמה החברה, ה"עידן חדש לבינה המלאכותית וגוגל" יכלול אפשרויות חדשות הכוללות סיכום וכתיבה של טקסט בכלים של גוגל.

כך למשל, מוצגת אפשרות לסיכום התכתבויות ארוכות בג'ימייל וכן כלים שיוכלו לכתוב עבורכם מכתבים בקלות, רק על סמך פקודת טקסט קצרה. הבינה המלאכותית תוכל לייצר גם טקסטים בדוקס וכן לערוך או להציע שינויים ואף פסקאות שלמות תוך כדי כתיבה. בדומה לכלי בינה מלאכותית כמו Dall-E או Midjourney, גוגל תאפשר גם יצירת תמונות לפי פקודת טקסט, והכנסתן באופן אוטומטי למצגת ייעודית.

ההודעה הנוכחית של גוגל מגיעה לאחר ההכרזה על מצב חירום "קוד אדום" שפרסמה גוגל לפני כ4 חודשים בעקבות הפריצה של ChatGPT. בניגוד לכלים אחרים, היתרון הגדול במוצר שגוגל מציגה הוא החיבור הישיר לכלים הפופולריים שלה וכן השילוב שקיים בין המערכות השונות. בסרטון מוצגת דוגמא ליתרון הזה כאשר ניתן לראות כיצד במספר פקודות קצרות אפשר להפוך סיכום של התכתבויות מיילים למסמך דוקס מפורט וכן מצגת מתאימה עם תמונות שמיוצרים כולם בעזרת הבינה המלאכותית.

לפי הודעת החברה, הכלי החדש יועבר בימים הקרובים לבדיקה ראשונית אצל קבוצת משתמשים מצומצמת בארה"ב ובהמשך ייפתח בהדרגה לכלל המשתמשים. ניתן לשער שגם התזמון של הסרטון, בדיוק באותו היום בו מתפרסמת הגרסה החדשה של ChatGPT, איננו מקרי ושהמרוץ לקראת השליטה בכלי הבינה המלאכותית רק מתחיל.

כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!