רון דרמר
רון דרמרצילום: Yonatan Sindel/FLASH90

דריכות במערכת הפוליטית לקראת הצגתו של מתווה הנשיא: ייתכן כי הרצוג יפרסם את הפשרה כבר היום, אך לא מן הנמנע כי זה יידחה בכמה ימים.

בהמשך למאמץ שלו בשבועות האחרונים, הנשיא יצחק הרצוג נפגש לאחרונה ביתר שאת עם כלל השחקנים כדי לגבש מתווה לרפורמה המשפטית שיוסכם על שני הצדדים. הרצוג רוצה להציג את המתווה שיגרום לקואליציה ולאופוזיציה להרגיש כי יש על מה לדבר. עם זאת, לא בטוח שמדובר במשימה אפשרית, לאור המחלוקת סביב הרכב הוועדה לבחירת שופטים.

בעיתון "ישראל היום" פורסם כי נתניהו הסמיך לאחרונה את השר לנושאים אסטרטגיים רון דרמר לעסוק מטעמו בקידום הניסיונות מאחורי הקלעים לגבש פשרה סביב הרפורמה המשפטית בין הקואליציה לארגוני המחאה והאופוזיציה, בעזרת בית הנשיא. ואכן, דרמר החל להיות מעורב במגעים עם הגורמים השונים. הכנסתו של דרמר, שנחשב אחד האנשים הכי מקורבים לנתניהו, לקלחת של הניסונות לפשרה, מאותתת כי ראש הממשלה נחוש לנסות להביא פתרון שלא נשמע עד כה מבין שאר העוסקים בפשרה, וביניהם שר המשפטים לוין וח"כ שמחה רוטמן.

ההערכה היא כי האופוזיציה, לרבות גנץ ולפיד, לא תסכים למתווה, שייתקל בהתנגדות של ארגוני המחאה, בדומה למה שאירוע עם מתווה פרידמן־אלבשן. בקואליציה מנסים להשפיע בימים האחרונים על המתווה שיוצג מטעמו של הרצוג, כדי שיאפשר להם לאמץ אותו כבסיס למו"מ, וכך לא ייתפסו כצד שמתבצר בעמדתו.