בנימין נתניהו בנתב"ג
בנימין נתניהו בנתב"גצילום: חזקי ברוך

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייצא היום (רביעי) אחר הצהרים לביקור של יומיים בברלין שבמרכזו פגישה עם קנצלר גרמניה אולף שוֹלץ.

נתניהו צפוי להיתקל במחאה נגד הרפורמה המשפטית לא רק בדרכו לנתב"ג אלא גם בברלין שם מבטיחים בקהילה הישראלית כי אלפים יבואו למחות בעת ביקורו בבירת גרמניה.

בעוד באופוזיציה מוקיעים את סבב הפגישות של נתניהו במדינות אירופה, במערכת המדינית מייחסים להן חשיבות רבה הפגישה עם שולץ תהיה הראשונה בין שני המנהיגים במסגרת פגישות שעורך נתניהו עם ראשי מדינות חדשים יחסית בתפקידם באירופה.

בשבוע שעבר הוא נועד עם ראש ממשלת איטליה ג'ורג'ה מלוני וזאת שבועות אחדים אחרי פגישה עם נשיא צרפת עמנואל מקרון. בעוד כשבועיים יצא נתניהו לבריטניה להיפגש עם ראש הממשלה רישי סונאק. במרכז הפגישות יעמוד החשש מפני תוכנית הגרעין של איראן והרצון לרתום את אירופה להדק את הלחץ על המשטר בטהרן.

הוא יאמר לקנצלר שולץ במפגש ביניהם מחר כי הוא מבקש שהמדינה הנחשבת למובילה באיחוד האירופי תקדם קו נוקשה מול האיראנים כולל הטלת עיצומים והבהרה לטהרן שהסכם הגרעין הנוכחי אינו בא עוד בחשבון לאור ההתקדמות בתוכנית הגרעין.

ייתכן שדברי נתניהו יפלו על אוזניים קשובות משום שהגרמנים זועמים על האיראנים בשל התייצבותם לצד הרוסים במלחמה באוקראינה.

שולץ יציין בפני נתניהו שיש בפרלמנט הגרמני התנגדות נרחבת לחוק עונש מוות למחבלים שעבר בכנסת בקריאה ראשונה וייתכן שאף יביע בפניו דאגה מהרפורמה המשפטית.

במהלך הביקור יוועד נתניהו גם עם נציגים מהקהילות היהודית ועם נשיא גרמניה פרנק וולטר-שטיינמאייר.

כאמור, המוחים נגד הרפורמה ינסו לחסום את הדרכים המובילות לנתב"ג, למרות ההערכה שנתניהו יגיע לנמל התעופה באמצעות מסוק.

בצהריים צפויים שיבושי תנועה קשים סביב נתב"ג, בחלק מנתיבי התחבורה המרכזיים והחשובים במדינה הכוללים את כביש מס' 1 וכן את כביש 40. במשטרה נערכים בהתאם והודיעו כי הוקצו רכבי גרר רבים שיגררו כל רכב שיחסום את הכביש.