הרב יהודה דרעי. החלטה שרומסת את קדושת השבת והאחדות
הרב יהודה דרעי. החלטה שרומסת את קדושת השבת והאחדותצילום: Ari Dudkevitch / FLASH90

מנהלת הליגות בכדורגל שוב מדירה ומפלה אוהדי כדורגל. עם סיום העונה הסדירה בליגת העל שבכדורגל, פרסמה מנהלת הליגות בכדורגל את לוח המשחקים לקראת משחקי הפלייאוף העליון והתחתון שיצאו לדרך בסוף השבוע הקרוב.

לא פחות מ-3 משחקים קבעה מנהלת הליגות שיתקיימו במחזור הליגה הקרוב, מחזור מספר 27, בעיצומה של השבת.

אחד מהמשחקים אותם קבעה מנהלת הליגות בעיצומה של השבת, הוא משחקה של הפועל באר שבע מול הפועל ירושלים במסגרת הפלייאוף העליון, משחק שנקבע לשעה 15:00 בצהריים ואמור להתקיים באצטדיון טוטו-טרנר שבבירת הנגב.

מלבד קשרה המצטיין של באר שבע, רועי גורדנה שיצא באופן חוצץ ותקיף נגד קיום המשחק בשבת, גם רב העיר באר שבע וראש בית הדין הרב יהודה דרעי יצא נגד ההחלטה על קיום המשחק בבאר שבע בשבת.

"נדהמתי לשמוע על כך שמיום פתיחת אצטדיון טרנר בספטמבר 2015, בו הקפידה הקבוצה לשחק במוצא"ש או בימי חול, מתכוונת הקבוצה לשחק לראשונה השבת בשעה 15:00 תוך חילול שבת המוני, למורת רוחם של אוהדים רבים שומרי שבת בנוסף לאלפי תושבים המתגוררים בשכנות לאצטדיון ומבואותיו", כתב הרב דרעי במכתב להנהלת הפועל באר שבע ולעומדת בראש המועדון, אלונה ברקת.

"רמיסת השבת לנגד עיני התושבים, מהווה התגרות ופגיעה קשה במנחותם וברגשותיהם", כתב ותקף הרב דרעי, במכתב שהעתקים ממנו שלח גם לשר הפנים ממפלגת ש"ס מיכאל מלכיאלי, ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ', מנהלת הליגות בכדורגל וראשי הסיעות הדתיות בכנסת.

יש לציין כי אכן זו הפעם הראשונה מאז נחנך האצטדיון החדש בבאר שבע, שמשחק ביתי מתקיים בשבת, כאשר משחקה הראשון של באר שבע באצטדיון החדש ב-2015, היה בשבת בשעה 15:00 בו הפסידה באר שבע בתוצאה 1:0.

רב העיר באר שבע, כתב כי ההחלטה על קיום המשחק בשבת הינה מעשה שקר. "בפתיחה החגיגית של האצטדיון לא קבעתי את המזוזה עד שהובטח לי בפני כל הנוכחים, כולל אנשי ציבור ואנשי תקשורת, שלא יתקיימו משחקים בשבתות וחגים, ורק אז ברכתי בפני קבל עם ועדה שבזכות שמירת השבת תנחל הקבוצה הצלחות מעל ומעבר למצופה".

לדברי רב העיר דרעי, הצלחת המועדון האדום מבירת הנגב שזכה בשלוש אליפויות רצופות אחרי 40 שנה והגיע עד לשלבים המאוחרים באירופה, הגיעו בזכות אותה ברכה ובזכות שמירת השבת.

"מאז ועד היום, חל מהפך במיקום הקבוצה עד שהפכה לקבוצת צמרת, עד שגם קטני אמונה בארץ ובתפוצות ראו במוחש את ברכת השבת לנגד עיניהם".

רב העיר המשיך וכתב: "אינני יודע מי קיבל את ההחלטה האומללה הזו המתכחשת לכל טובה וברכה ורומסת ברגל גסה את קדושת השבת והאחדות השוררת בעירנו, תוך זלזול והתעלמות מאלפי אוהדים שומרי שבת החפצים להנות מקבוצתם. ועל כן הנני פונה אליכם בכל לשון של בקשה לעשות ככל שביכולתם לשנות החלטה זו ולהמשיך בסטטוס-קוו אשר נשמר בעיר כעשור שנים לשביעות רצון רוב תושבי העיר. וכבר הבטיחונו רבותינו - יותר מששמרו ישראל על השבת - השבת שמרה על ישראל".