השרים עם יוסי דגן בקבר יוסף
השרים עם יוסי דגן בקבר יוסףצילום: מועצה אזורית שוימרון

שר התרבות והספורט מיקי זוהר ושר המורשת עמיחי אליהו השתתפו הלילה (חמישי) בכניסה לקבר יוסף.

אלפי מתפללים הגיעו למקום כחלק מהכניסות הקבועות של המועצה האזורית שומרון בליווי צה"ל. בין הבאים היו גם ח"כ צבי סוכות ויו"ר הדסה אינטרנשיונל ישראל סגן אלוף במיל' משה לוי.

השר זוהר קרא דווקא בימים אלה לאחדות בעם. "בחרתי לבוא לקברו של יוסף הצדיק משום שכולנו עדים למה שקורה כרגע בעם ישראל. העם בקרע גדול, ויוסף הצדיק היה זה שאיחה את הקרע, בין כל שבטי עם ישראל. הוא בחר למחול על כל מה שעשו לו אחיו וראה את השלום בעם ישראל כדבר החשוב ביותר והראשון במעלה".

"האחדות בעם ישראל, בסופו של דבר, היא הכוח שלנו כאומה להיות חזקים ולנצח את האויבים הרבים שיש לצערי הרב לעם ישראל. בהזדמנות הזו קורא לכל עם ישראל לאחדות ולערבות הדדית משום שאין לנו ארץ אחרת", הוסיף זוהר.

הוא קרא גם לחזרה לקבר יוסף. "עצוב לראות שכדי להגיע לכאן היינו צריכים כל כך הרבה כוחות צבאיים שישמרו עלינו על אף שהמקום הזה הוא נכס של עם ישראל. הדבר הזה הוא אבסורד ואת זה נצטרך לתקן".

מיקי זוהר קורא לאחדות בקבר יוסףללא קרדיט

השר אליהו הוביל את תפילת "מי שבירך" לחיילי צה"ל שהיו במקום ואמר: "זכות גדולה להתפלל בציונו של יוסף הצדיק, השר היהודי הראשון בהיסטוריה. קבר יוסף הינו אחד המקומות החשובים ביותר למורשת עם ישראל, להגיע לכאן זה לזכות ולהתחבר לשורשים הכי עמוקים של העם שלנו. אנחנו מתפללים שנזכה להגיע ליום בו ישוב דגל ישראל להתנוסס כאן במקום תוך בטחון מלא לחיי המתפללים".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף של המועצה האזורית שומרון, לחיילי חטיבת שומרון ולמח"ט אל"מ שמעון סיסו, על הליווי והסיוע בכניסות לקבר יוסף.

ראש מועצת שומרון דגן סיכם: "אנחנו עומדים בקבר יוסף ושואבים כוחות משורשי הנצח של העם היהודי. יוסף בחר באחדות עם אחיו על אף הכל, ואנחנו צריכים ללמוד מיוסף הצדיק. מחלוקות אידיאולוגיות יש, אולם בל נרים יד איש על אחיו. ישנו מיעוט במדינה שמנסה לחלק את העם בשל ויכוח אידיאולוגי, אנחנו לומדים מיוסף המשביר והמאחד שעם כל הקושי חבר לאחיו".

דגן הוסיף ודיבר על הדרישה לחזור לקבר יוסף: "אנחנו מגיעים לקבר יוסף בלילה מצד אחד הלב מתרחב שאנחנו זוכים להיות כאן ומהצד השני הלב מצטמק והצער גדול שאנחנו צריכים להגיע לכאן כגנבים בלילה לאחד המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי. עם ישראל מצפה מהממשלה לתת את הכוח למערכת הביטחון, להחזיר את האחיזה כאן בקבר יוסף. רק עם ישראל יכול לשמור על המקום המקודש הזה".