מחבל חמאס בעזה
מחבל חמאס בעזהצילום: רויטרס

צה"ל בהנחיית הדרג המדיני לא תקף ברצועת עזה בלילה האחרון (ראשון) בתגובה לרקטה ששיגרו אמש מחבלים מעזה לעבר קיבוץ נחל עוז. הרקטה התפוצצה בשטח פתוחה ולא היו נפגעים או נזק.

ההחלטה להבליג על ירי הרקטה עשויה להגיע על רקע הפסגה המתוכננת בשארם א-שייח בין ישראל לפלסטינים, אולם מדובר במדיניות שונה מזו שבה נהגו ממשלות קודמות. זו גם הפעם השנייה מאז הקמת ממשלת נתניהו שבה ישראל לא מגיבה לירי רקטה מעזה.

ח"כ גדעון סער מהמחנה הממלכתי תקף: ''מדיניות העדר התגובה של הממשלה בדרום ובצפון משדרת חולשה. הכלת פיגועים וירי רקטות לא תביא לשקט אלא להתדרדרות ביטחונית''

ח"כ עודד פורר מישראל ביתנו האשים את הממשלה בהרכנת ראש בפני הטרור. ''ממשלת נתניהו-בן גביר שינתה את המדיניות של הממשלה הקודמת, מהתקפה להתקפלות. המעבר ממדיניות תקיפה ויוזמת שהגיבה לכל ירי, למדיניות הכלה והבלגה קרה מהר ממה שציפו כולם. רקטה ועוד רקטה והטפטופים חזרו. על החולשה של הממשלה הרעה הזו נשלם כולנו ביוקר''.

כזכור, לפני כשבוע וחצי, על רקע הפעולה בג'נין, שבה חוסלו שישה מחבלים, בהם מי שרצח את האחים הלל ויגל יניב ז"ל, בלילה שבין שלישי לרביעי נשמעה אזעקת צבע אדום ביישוב ניר עם שבעוטף עזה.

למחרת בוצעו סריקות שמהן עלה כי הרקטה ששוגרה מרצועת עזה נפלה בסמוך לגדר המערכת בשטח ישראל. ההתרעה שהופעלה הייתה בשטחים פתוחים.