הרב יגאל לוינשטיין
הרב יגאל לוינשטייןצילום: חזקי ברוך

ראש מכינת עלי הרב יגאל לוינשטיין יוצא בקריאה לציבור לתמוך ולהצטרף לפעילות תנועת "קול ישראל".

מדובר בתנועה שהוקמה על ידי ארגון חותם במטרתה לקדם את הערכים של המחנה הלאומי במדינת ישראל למול התפיסה הפרוגרסיבית השולטת כיום במוקדי הכוח במדינה ישראל לטענת התנועה.

הרב לוינשטיין התייחס להפגנות השמאל והסביר את שעומד מאחוריהן, "מחאות והפגנות הן דבר נפלא בדמוקרטיה. המחאות של השמאל חושפות את המחלוקות העמוקות בחברה הישראלית בין שתי השקפות עולם – אלו הרואים בזכויות הפרט ערך מוחלט הגובר על ערכים אחרים כמו לאומיות, משפחתיות וזהות אישית של איש הוא איש ואישה היא אישה, שכל מי שמחזיק בתפיסות אלו לשיטתם פוגע בזכויותיו של הפרט, לבין אלו הרואים בערכים אלו את תשתית הקיום של עם ישראל בארצו".

"מפגיני שמאל משוכנעים שאם ייערך שינוי בבית המשפט העליון שהוא בעיניהם מגן זכויות הפרט זהו אסון. אנחנו אומרים שזהו שקר, בית המשפט העליון הוא מגן זכויות הפרט עפ"י התפיסה הפרוגרסיבית, הזכויות של הערבי, המסתנן והלהט"ב. זכויותיהם של החרדי, האישה מדרום תל אביב, המתיישב ביהודה ושומרון והחייל שנפגעים מהתנהלות המדינה ומבקשים סעד מבג"ץ לא נענים", מסביר הרב לוינשטיין.

הרב לוינשטיין מסביר מדוע הרפורמה במערכת המשפט כה נדרשת כעת, "במשך 30 שנה מאז המהפכה המשפטית של אהרון ברק שלטה במדינת ישראל התפיסה שזכות הקיום של מדינת ישראל היא שמירה על זכויות הפרט. הציבור האמוני במדינת ישראל אמר "עד כאן" ובחר ממשלה לאומית. אנחנו רוצים לעשות שינוי ולהוביל את מדינת ישראל עפ"י הערכים הלאומיים שכוללים חיזוק הציונות והלאומיות, תחיית עם ישראל, שיבת ציון והעלאת יהודים לארץ, יישוב הארץ וגאולת האדמה, חיזוק המשפחה של אבא ואמא וחיזוק הזהות האישית שבה איש הוא איש ואישה היא אישה".

"אנחנו מאמינים שתפיסת העולם שלנו הבאה מכוח התורה היא התכלית שלשלמה הוקמה מדינת ישראל ועל כך מתקיים כעת הבירור הנוקב בעם ישראל. לאחר 75 שנה ישנו רוב בעם ישראל הרוצה לקדם את הערכים הללו לראש סדר היום. זהו רגע היסטורי ומכונן".

הרב לוינשטיין קורא לציבור להצטרף לפעילות תנועת "קול ישראל" ובכך לקדם את הערכים והזהות היהודית במדינה: "ישנן כיום פלטפורמות רבות בהן ניתן לפעול כדי לחזק את ההבנה בנחיצות הרפורמה המשפטית שתסייע לחזק את הזהות היהודית במדינה למול התפיסות הפרוגרסיביות ששלטו בה עד היום. אפשר לעשות את זה במעגלים המשפחתיים – להסביר על מה המאבק מבחינה רעיונית פשוטה מבלי להיכנס לפרטים אלא לדבר על המהות".

"אפשר לעשות זאת במקום העבודה – לא לפחד להביע את העמדות הלאומיות והיהודיות בנושאים אלו. כדאי לחזק את מובילי הרפורמה המשפטית – יריב לוין ושמחה רוטמן, לשלוח להם הודעות חיזוק, להראות להם שהעם עומד מאחוריהם. העיקר הוא לומר את עמדתנו בקול גדול ללא בושה ופחד, וסופה של האמת לנצח".