מטבח
מטבחצילום: pexels.com

אם אתם נמצאים בהליך תכנון ועיצוב מטבח, סביר להניח שהמטרה שלכם תהיה ליהנות בסופו של דבר ממטבח מעוצב ומרשים - מטבח אשר ישרת בצורה נאמנה את כל הצרכים שלכם ויתאים לאורח ולסגנון החיים.

יחד עם זאת, יש פרמטרים נוספים עליהם חשוב שתשימו דגש בהליך תכנון מטבח. בין היתר, קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש על חומרי הגלם אותם תשלבו במטבח שלכם.

יש לזכור שיש לא מעט גורמים אשר עלולים "לאיים" על האלמנטים השונים במטבח כגון: רטיבות, אדים, לחות, כתמים עקשניים, שחיקה ועוד.

לכן, לבחירת חומרי הגלם יכולה להיות השפעה גבוהה על הנראות של המטבח לאורך זמן – כאשר, אם תבחרו בחומרי גלם עמידים, תוכלו לשמור על נראותם ההתחלתית של האלמנטים השונים לאורך זמן.

בחירת משטחי העבודה

משטחי העבודה של המטבח מהווים אלמנטים חשובים ומשמעותיים במטבח, כאשר, יש להם תפקיד גם פונקציונאלי וגם השפעה על הנראות והעיצוב.

יש לקחת בחשבון שמשטחי העבודה חשופים למגוון רחב של משטחי העבודה – מכות חום מסירים, שריטות מסכינים והרשימה עוד ארוכה.

החדשות הטובות הן שכל מי שמחפש אחר משטחי עבודה, עתיד לגלות מגוון רחב של אפשרויות, הנבדלות אלו מאלו בחומרי הגלם ובתכונות שלהן.

כאשר בין האפשרויות המוצעות ניתן לציין את הבאות: שיש, גרניט, אבן, קוורץ, פורצלן והרשימה עוד ארוכה.
ההמלצה היא להכיר כמה שיותר מאותן אפשרויות, להבין את ההבדלים בתכונות של כל אחת מהן, בעמידות שלהן, בנראות וכמובן, גם במחיר – אשר גם הוא יהווה פרמטר חשוב ובעל השפעה גדולה על הבחירה.

לכן, חשוב לאסוף כמה שיותר מידע על האופציות השונות ואף לקבל ייעוץ מקצועי בנושא, מה שיסייע בסופו של דבר בקבלת ההחלטה המתאימה.

בחירת ארונות המטבח

ארונות המטבח מהווים כאלמנט חשוב ומשמעותי במטבח. הארונות יכולים להיות עשויים מחומרים אחרים, באיכות שונה ובנראות שונה ובין היתר: עץ טבע, חומרים מעובדים מסוגים שונים ועוד.. לכן, מהסיבה הזאת, ההמלצה היא להכיר תחילה את כל האפשרויות המוצעות, את התכונות שלהן ואת ההבדלים ביניהן – וכמובן, גם את המחירים שלהן מכיוון שהפרשי המחירים בין הסוגים השונים יכולים להיות גבוהים ומשמעותיים.

בהליך בחירת ארונות המטבח קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש הן על האיכות, הן על העמידות והן על הנראות – כאשר, דגש על כל הפרמטרים הללו יאפשר לכם לבצע בסופו של דבר את הבחירה הנכונה. אם אתם לא בטוחים, תמיד תוכלו לפנות ולקבל ייעוץ מקצועי אשר יוכל לסייע לכם במידה רבה בקבלת ההחלטה.

בחירה של הפרזול

יש לשים דגש משמעותי גם על בחירת הפרזול – מוצרי הפרזול הם הצירים, המסילות של המגירות והדלתות. חשוב לציין שלמוצרי הפרזול יש גם חשיבות פונקציונאלית וגם משמעות עיצובית. מעבר לכך, גם טווח המחירים של מוצרי הפרזול הינו רחב במיוחד ולכן, גם תקצו את גובה התקציב אשר יוקצה עבור המטרה.

לסיכום, יש לא מעט החלטות אותן תצטרכו לקבל בכל מה שקשור לבחירת חומרי הגלם אשר יהוו חלק מהמטבח שלכם ובסופו של דבר חומרי הגלם הם המטבח כולו.. מהסיבה הזאת, חשוב שתעשו כל שביכולתכם על מנת שיהיה ברשותכם כמה שיותר מידע והיכרות מקדימה עם כל אחד מחומרי הגלם המדוברים.

שימו דגש גם על הפרמטרים המשמעותיים וגם על אלו אשר יכולים להיראות כשוליים אך גם חשובים – לדוגמא, שימו דגש על הנושא של התחזוקה והניקיון של חומרי הגלם, מכיוון שזה ישפיע על הזמן והמאמץ אותו אתם עתידים להשקיע בניקיון.