יאיר לפיד ובני גנץ
יאיר לפיד ובני גנץצילום: Yonatan Sindel/Flash90

באופוזיציה תוקפים את דברי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' שקרא הערב (שלישי) להידברות על הרפורמה המשפטית והודיע כי הליכי החקיקה יואטו.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד, כתב בטוויטר: "למי שלא הבין את האמת בין כל השקרים של סמוטריץ׳ ורוטמן: הם ממשיכים את החקיקה, ממשיכים להרוס את הכלכלה, לפרק את צה"ל, לאיים שלא יצייתו לפסקי דין של בית המשפט, הורסים את הדמוקרטיה, קורעים את העם, אבל מסרבים לקחת אחריות על מעשיהם ורק מאשימים אחרים. הם לא רק מסוכנים, הם גם פחדנים".

יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ הוסיף, "אין קץ לצביעות - בזמן שהם מנהלים את הרס מערכת המשפט בוועדת החוקה, סמוטריץ׳ ורוטמן קוראים לעצור ולדבר. החורבן על ראשכם. החורבן על ראשו של נתניהו. עיצרו הכל ונדבר עוד הערב".

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, טענה כי "סמוטריץ' חושב שהציבור מטומטם. הוא וחבריו משתלטים על בית המשפט העליון ורומסים את הדמוקרטיה כמו בהונגריה ופולין, ובמקביל מנסה להאשים את מאות אלפי המוחות והמוחים שיוצאים להפגנות בפגיעה שהוא וחבריו גורמים למדינה, בחוקי ההפיכה המשטרית שמקדמים".

"זה לא יעבוד לכם הפעם. המחאה תלך ותתעצם עד שבליץ החקיקה המסוכן והאנטי דמוקרטי שלכם ייזרק לפח האשפה", אמרה מיכאלי.

ראשי המחאה נגד הרפורמה המשפטית הגיבו: "אחרי שאיים למחוק כפרים, עכשיו שר האוצר סמוטריץ׳ מודיע על כוונתו למחוק ולרסק את הדמוקרטיה והכלכלה הישראלית ולהביא לפגיעה אנושה בכל משפחה בישראל. ממשלה שממנה את הפירומן הזה לשר בכיר וחבריה מצהירים כי יפרו פסיקת בג"ץ היא ממשלה לא לגיטימית".

"בחמישי הקרוב נצא בהמונינו ליום השיתוק כדי לעצור את הטירוף. חובה להתנגד לדיקטטורה", לשון תגובת ראשי המחאה.

בתנועה לאיכות השלטון אמרו: "מי ששורף את המדינה ונוהג בחוסר אחריות הם אלו שמביאים את חוקי ההפיכה המשטרית, למרות אזהרות כל גורמי המקצוע - לא מאות אלפי המוחות המוחים שיוצאים שבוע אחר שבוע להפגנות ושומרים בגופם ונפשם על הדמוקרטיה הישראלית",.