חבר פרלמנט ירדני תועד דורך על דגל ישראל בכניסה לפרלמנט וזאת במחאה על הנאום של השר בצלאל סמוטריץ' בפריז כשמאחוריו מפת ארץ ישראל כששטח ירדן נכלל בתוכה ואמר "אין עם פלסטיני".

מוקדם יותר היום, כצעד מחאה לדברי סמוטריץ', הפרלמנט בירדן הצביע בעד המלצה לממשלה לגרש את השגריר הישראלי איתן סורקיס מעמאן.

כזכור, משרד החוץ הירדני זימן את השגריר הישראלי לשיחת נזיפה בעקבות התכחשות סמוטריץ' ל''עם הפלסטיני''. גורם ירדני טען כי הזימון של השגריר לשיחת הנזיפה נעשה בעקבות "ההצהרות הגזעניות והקיצוניות של שר האוצר הישראלי והשימוש שעשה במפת ישראל הכוללת את ירדן ואת השטחים הפלסטיניים".

לאחר הגינויים מירדן, גם באיחוד האירופי הצטרפו לביקורת. שר החוץ האירופי, ג'וזף בורל, קרא לממשלת ישראל להתנער מהאמירות של השר כלפי הפלסטינים: "אני חייב להצטער על ההערות הבלתי מקובלות האלה. זה שגוי, לא מכבד, מסוכן ולא יעיל".

מצרים הצטרפה גם היא לגינוי נאום סמוטריץ', וציינה כי מדובר ב"הצהרות מסיתות, שמגלמות גזענות". בהודעת משרד החוץ של מצרים נמסר כי "הצהרותיו של שר האוצר הישראלי, המתכחשות לקיומו של העם הפלסטיני, מסיתות ובלתי מתקבלות על הדעת. הן מגלמות גזענות שמתכחשת להיסטוריה ולגיאוגרפיה, ומעוררות זעם בקרב העם הפלסטיני ושאר העולם החופשי". לדברי המצרים, "הצהרות אלה מערערות את המאמצים שנועדו להביא לרגיעה בין הצד הפלסטיני והצד הישראלי".

במשרד החוץ בירושלים פרסמו הבהרה בה נכתב: "ישראל מחויבת להסכם השלום עם ירדן מ-1994. לא חל כל שינוי בעמדת מדינת ישראל אשר מכירה בשלמותה הטריטוריאלית של הממלכה ההאשמית".