הפראמדיק לישי שמש עם אברהם פלאי
הפראמדיק לישי שמש עם אברהם פלאיצילום: דוברות מד"א

פראמדיק מד"א לישי שמש שטיפל בפצועים בפיגוע בירושלים בו נרצחו האחים יעקב ישראל ואשר מנחם פלאי הי"ד, הוזמן להשתתף היום (רביעי) בטקס הברית לבנם של אברהם ודבורה פלאי.

בני המשפחה בירכו את לישי ומסרו לו את תודתם על הטיפול הרפואי בשטח.

"טקס הברית היה מאוד מרגש", סיפר שמש. "זו סגירת מעגל בעיני לראות את אברהם, אב המשפחה, שנפצע קשה מאוד בפיגוע - עומד על הרגליים ומחזיק בבנו היילוד".

"בזמן האירוע הנורא נלחמנו על חייו של אברהם - שהתרגש מאוד לשמוע על הטיפול הרפואי בשטח ובדרך לבית החולים", הוסיף.

בברית מילה קיבל הרך הנימול את השם יהונתן רפאל פלאי. האב, אברהם פלאי, שנפצע באורח קשה בפיגוע דריסה בשכונת רמות לפני כחודש, יצא לפני כשבוע בפעם הראשונה מבית החולים הדסה עין כרם, כדי להשתתף בגילוי המצבה של שני בניו יעקב ישראל פלאי ואשר מנחם פלאי ז"ל שנרצחו בפיגוע.

הוא הועבר לשיקום בבית החולים הדסה הר הצופים ובדרך לשם הגיע להר המנוחות כשהוא על כיסא גלגלים ומלווה באמבולנס של איחוד הצלה, קרובי משפחה וחברים שליוו אותו.

שבוע קודם לכן קיבל אברהם פלאי את הבשורה הקשה מנשוא על הירצחם של בניו בפיגוע, לאחר 19 ימים שבהם היה מורדם ומונשם ועבר טיפולים רפואיים וסדרת ניתוחים.

רעייתו דבורה, אמו ואחיו יחד עם הצוות הרפואי בהדסה עין כרם בישרו לו את בשורת האיוב הקשה, ואברהם פרץ בבכי ובירך בשם ומלכות 'ברוך דיין האמת'. אברהם אמר "עוונתיי גרמו, על מה עשה השם ככה", ביקש לעשות קריעה והחל לשבת שבעה עד חג הפורים.