ח"כ בועז ביסמוט
ח"כ בועז ביסמוטצילום: ערוץ 7

חבר הכנסת בועז ביסמוט מסביר בראיון לערוץ 7 את החלטתו להצביע בעד ריכוך הרפורמה על אף שהתנגד לה בתחילת הדרך.

"הצבעתי בעד משום שאני רוצה אחדות בעם. אני וחבריי בליכוד חסידי הרפורמה אבל קודם כל חסידי האחדות בעם. מעבר לכך, הריכוך עצמו לא מוציא הרוח ממפרשי הרפורמה. הריכוך לא נגע בעקרונות שלנו", הוא אומר.

לטעמו "הייתה לנו את היכולת בממשלת ימין מלא לקבוע מי יהיו ארבעת השופטים שייבחרו בשנתיים הקרובות, אבל אני מדיף את האחדות בעם, לבוא לקראת האופוזיציה ולהרגיע את המודאגים".

ביסמוט מזכיר מאבקים פוליטיים בעבר שבהם המתנגדים גילו מאוחר יותר שלא כצעקתה. כך היה בחוק הלאום וכך במתווה הגז, כך להערכתו יהיה גם כאשר המוחים יראו את הרפורמה המשפטית מתיישמת בפועל. "בחירה של שני שופטים זה קץ הדמוקרטיה? זה הרי מגוחך".

"אנחנו מדינה שעדיים נלחמת על זכות הקיום שלה בהרבה חזיתות. אנחנו מלחמה שמתוכנתת למלחמות מול אויבים מבחוץ, אבל לא למלחמות אחים. במלחמות שכאלה, חס ושלום, כולם מפסידים. לכן מתווה הריכוך הוא טוב לכולם ואני מצפה מחבריי שבאופוזיציה שיגלו אחריות.

בדבריו הוא דוחה את הטענה שלראשי האופוזיציה אין יכול השפעה על המוחים. "יש להם מילה, ובוודאי אחרי שסיעת הליכוד עושה באופן עצמאי את הריכוך המאוד חיוני הזה שמגיע מכוונות טובות".

על המחאה המתוכננת בבני ברק מביע חבר הכנסת ביסמוט צער רב ומזכיר את הפסיפס הישראלי הכולל גוונים שונים ורבדים שונים של האוכלוסייה. "מפריע לי במחאה הזו שמקטלגים אוכלוסיות. אחים אנחנו ואני מאוד מקווה שנהיה מאחורי האירוע הזה. האתגר הגדול שלפנינו הוא העברת הרפורמה ולהישאר מאוחדים ואוהבים".

"הרפורמה הזו חייבת לעבור כי זה כבר לא הרפורמה עצמה. בקרב המוחים יש ישראלים טובים שחלקם לא מבינים במה מדובר, חלקם קיבלו אינפורמציה מעוותת והם עוד יראו זאת בעצמם, וישנם גם מי שלא מקבלים את תוצאות הבחירות. מצער אותי במיוחד לראות ראש ממשלה שעבר, רמטכ"ל ומפקד חיל אוויר לשעבר ושאר מנהיגי המחאה שמתנהלים בצורה שכזו. בשם אי קבלת רצון הבוחר הם מכשירים סרבנות והוצאת כספים מהארץ והכתמת המדינה בחו"ל. כל אלה דברים פסולים בעיניי. אחים אנחנו ואחים נישאר".