חווה חקלאית
חווה חקלאיתצילום: יח"צ

ערב פסח, העומס בבתי עם ישראל גדול. ניקיונות, קניות, בגדים, שיפוצים ואוטוטו מתחילים גם הבישולים לחג. ארגוני רווחה שונים- עמותות ורשויות, נערכים כדי לסייע למשפחות בהוצאות החג המרובות.

הרבה מיזמי 'קמחא דפסחא' קיימים בארץ ובעולם היהודי כולו. עם ישראל נרתם ותורם מליונים כדי שלכל המשפחות החוגגות יהיה שולחן חג שמח ועשיר. בתוך המיזמים הרבים הללו בולט במיוחד מבצע 'קמחא דפסחא' של מותג "בשר החוות" וקרן "שיבת ציון"

במבצע הייחודי שהם מובילים, מוזמן הציבור לרכוש למשפחות נזקקות ביהודה, שומרון ובנימין בשר לקמחא דפסחא. הבשר ייקנה ממפעל 'בשר החוות' ובכך ייתן גב כלכלי לחלוצי החוות ביו"ש.

גריל החווה הגיע לפנק את חיילי חטמ"ר בנימין

"הרמב"ם אומר" אומר לנו שמשון ממובילי המבצע "שצורת הצדקה הנעלה ביותר היא לתת פרנסה ליהודי. לעזור ככה, בצורה שמעמידה על הרגליים את היהודים הללו שמקדישים את חייהם לשמירה על האדמות ומחזיקים את החוות ביו"ש, זו שליחות חשובה שלשמה הקמנו את המפעל"

מפעל 'בשר החוות' רוכש מהחוות את גידולי החי שלהם ולאחר תהליך שחיטה וייצור מהודרים ביותר, הוא מפיץ בכל רחבי הארץ את מוצרי הבשר. רווחי המפעל עוברים לחלוצי החוות ובכך נפתח עבורם ערוץ כלכלי להחזקת החווה.

"כיום להחזיק חווה, זה לא עסק כלכלי. בטח לא ביהודה ושומרון, כאן מתמודדים החלוצים עם אתגרי בטחון ואפס תמיכה ממשלתית", מספר שמשון, "אנחנו רואים לעצמנו חובה וזכות להיות שותפים במעשה הציוני הזה שעוצר את ההשתלטות הערבית על המרחב כולו".

במבצע 'קמחא דפסחא' הנוכחי, יצרו קרן שיבת ציון ומותג 'בשר החוות' קשר עם ארגוני רווחה שונים והם מקווים לגייס 100,000 ₪ לרכישת בשר מהמפעל לטובת מארזי חג למשפחות נזקקות ביו"ש.

"אנחנו קוראים לכל מי שרוצה להרבות במצוות לקראת פסח ולהרוויח פעמיים- להצטרף אלינו ולקחת חלק במבצע", מסכם שמשון.

יצויין שלפני פורים יצאו הארגונים הללו במבצע דומה במסגרתו נתרמו משלוחי מנות של בשר למנגל לחיילים השומרים ביו"ש. אלפי חיילים בשומרון ובבנימין נהנו מסעודת פורים של מנגל מבשר איכותי וטרי עם ניחוח אידיאולוגי.

הצטרפו גם לתמיכה במשפחות נזקקות ביו"ש ובחלוצי החוות>>