דאודורנט
דאודורנטצילום: ISTOCK

ועדת הבריאות של הכנסת בראשות ח"כ אוריאל בוסו אישרה היום (א') את התקנות שיקלו בייבוא תמרוקים לישראל ובכך להגביר את התחרות ולהוריד מחירים.

משמעות ההחלטה היא הפחתה ברגולציה כך שתתאפשר הכנסת מוצרי תמרוקים לישראל לפי התקינה האירופאית וללא צורך בתקנות יוצאות דופן ובכך תתאפשר הזלת העלויות לצרכן. הדיון נמשך חמש שעות ובסופו בוטלו רוב התקנות הייחודיות לישראל.

התקנות שאמורות להיכנס לתוקף ב־1 באפריל הן חלק מרפורמת התמרוקים שהוכרזה על ידי הממשלה הקודמת במטרה להפחית את הנטל הרגולטורי על יבואנים ועל יצרנים בישראל, ובכך להוריד את מחיריהם לצרכן.

שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת: "אני מודה למ"מ שר הבריאות יואב בן צור, למנכ"ל משרדי אמנון מרחב ולמנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב, לחברי ועדת הבריאות של הכנסת בראשות חברי ח"כ אוריאל בוסו על החלטה היסטורית שתאפשר לממש את המדיניות שלנו, להפחית רגולציה, להגביר תחרות - ולהוריד מחירים.

''בלתי נתפס שאזרחי ישראל ישלמו פי כמה על מותרים שנמכרים באירופה במחירים נמוכים בהרבה, והכל בגלל עודף רגולציה מיותר. המדיניות שלי קובעת שמה שטוב לאירופה טוב גם לישראל, גם באיכות וגם במחיר", הוסיף ברקת.