תיכון אמי"ת בר אילן, אלופי החמ"ד החדשים
תיכון אמי"ת בר אילן, אלופי החמ"ד החדשיםצילום: התאחדות הספורט לבתי הספר בישראל והפיקוח הארצי על החינוך הגופני

זו הייתה שנת השיא של ליגת הכדורסל של החמ"ד, החינוך הממלכתי-דתי. עם 40 קבוצות בני 8 תלמידים בכל קבוצה ושותפות שנה חמישית ברציפות של הפיקוח על החינוך הגופני והתאחדות הספורט לבתי הספר, ליגת הכדורסל של החמ"ד היא כבר שם דבר עבור הישיבות התיכוניות בארץ.

ביום חמישי האחרון אל אולם תיכון אביב ברעננה הגיעו בהמוניהם אוהדים רבים מהמרכז, כאשר אלה ליוו את שתי הקבוצות שהעפילו אל גמר ליגת הכדורסל של החמ"ד - תיכון חמ"ד אמי"ת בר אילן מרמת גן מול ישיבת חמ"ד בני עקיבא גבעת שמואל.

למעשה, זו הייתה הפעם השניה בה רעננה מארחת את גמר הכדורסל הארצי של ליגת הישיבות התיכוניות, בו הופיעה אשתקד ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל, כאשר הפעם המשחק היה צמוד ומותח עד סופו.

ההתחלה הייתה שייכת דווקא לישיבה מגבעת שמואל, אלופת העונה שעברה, שהובילה כמעט לכל אורך הרבע הראשון. משחק מצויין של נבחרת אמי"ת בר אילן ברבע השני הובילה למהפך ואל הפסקת המחצית ירדו כשהם מובילים בבטחה עם 25:37.

השחקנים מגבעת שמואל פתחו את המחצית השניה בדומה לזו הראשונה וצמצמו את ההפרש עד לכדי 4 נקודות בלבד, 3 דקות לסיום המשחק. הלחץ נתן את אותותיו, שתי הקבוצות החטיאו ולבסוף אמי"ת בר אילן רמת גן היא זו שזכתה בתואר עם ניצחון בתוצאה 50:57 על חשבון האלופה לשעבר מגבעת שמואל.

איתי ירום מתיכון חמ”ד אמי”ת בר אילן, נבחר לשחקן המצטיין של הגמר תוך הפגנת יכולות מקצועיות מרשימות, כאשר זה סיים את משחק הגמר עם 16 נקודות ו-8 כדורים חוזרים. לצידו בלטו תמיר הוך וקפטן הנבחרת אורי ניובורן.

מי שכיבדו בנוכחותם את אירוע הגמר היו המפמ"ר והממונה על החינוך הגופני במשרד החינוך גיא דגן, מנכ"ל התאחדות הספורט לבתי הספר זיו ישראלי, ראש מנהל חמ"ד בהתאחדות הספורט שוש נגר וסגניתה אתי אורלב.

אתי אורלב - סגנית ראש מנהל החמ"ד, הודתה בסיום לשותפים לניהול הליגה כבר 5 שנים ברציפות, כשאמרה:" אציין לטובה את השותפות עם הפיקוח על החינוך הגופני ואודה להתאחדות הספורט לבתי הספר על הפקת האירוע ושותפות של 5 שנות עבודה נהדרות. שנת תשפ"ג רשמה את שיא כל הזמנים בליגה עם 40 קבוצות תלמידים ו -8 קבוצות תלמידות".

שרוני רועי - מנהל ליגת החמ"ד, אמר כי" זהו אירוע הגמר בגדול ביותר בתולדות החמ"ד - מדהים לראות את השחקנים המצויינים של היום שהם המובילים של המחר בתחומי החיים השונים בצבא בכלכלה ובאזרחות למופת".