האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העבריתצילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

הנהלת האוניברסיטה העברית והסנאט האוניברסיטאי מאיימים בנקיטת צעדים קשים אם הממשלה לא תקבל פסיקה של בג"ץ נגד החוק לבחירת שופטים - אם וכאשר תתקבל החלטה בנושא.

בהצהרה משותפת שנשלחה היום (ראשון) לסטודנטים ועמיתי המחקר באוניברסיטה נאמר כי פעילויות ההוראה והמחקר במוסד בשבוע הקרוב תהיה באופן שיאפשר ל'קהילת האוניברסיטה' "ליטול חלק פעיל במאבק הציבורי".

באוניברסיטה היפנו גם איום כלפי הממשלה. "נקודת האל חזור שההנהלה רואה היא סירוב עתידי של הממשלה לקבלת עמדת בג"צ שעתיד לשיטתם לפסול את החוק לבחירת שופטים, או צו ביניים בעניין. מצב זה זה יביא לתמיכת האוניברסיטה במהלכים משמעותיים מאוד אשר לא ננקטו בעבר על ידי הנהלות האוניברסיטה. נעשה זאת ככל הניתן תוך תיאום עם אוניברסיטאות אחרות".

סטודנטים תומכי הרפורמה הגיבו להצהרה ואמרו כי "שוב נראה כי משתמשת הנהלת האוניברסיטה בשידור מסרים פוליטיים אודות המחאה, באמצעות המייל האוניברסיטאי המשמש דרך קבע לעדכון בדבר ענייני קורסים, פרסום מלגות התנדבות ועדכונים אינפורמטיביים אובייקטיביים שעל סדר היום".

ההודעה יצאה על רקע משאל סטודנטים שאגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית עתידה לערוך ביום שלישי השבוע, בו יישאלו כלל הסטודנטים האם הם תומכים בלקיחת צד אקטיבי בענייני הרפורמה, או מנגד האם לדעתם האגודה צריכה להתמקד ברווחתם של הסטודנטים גרידא.

המשאל יהיה פתוח למענה הסטודנטים מיום שלישי בבוקר, למשך יום אחד עד לרביעי בשעות הערב.