שחקני העבר האמריקאים במוזיאון הספורט היהודי
שחקני העבר האמריקאים במוזיאון הספורט היהודיצילום: מורג ביטן

בזמן שבישראל יש תחושה של פילוג ושיסוע, יש מי שמגיעים לארץ כדי לייצר מסר של אחדות למען מטרה אחת חשובה במיוחד - מלחמה באנטישמיות ובגזענות.

בימים האחרונים הגיעו לארץ 3 משחקני העבר מליגת ה-NFL, ליגת ההוקי הטובה ביותר בעולם.

מדובר בניק לוארי, ג'יי פילי ושון אלכסנדר שהגיעו לארץ כחלק מפרוייקט 'מקס', פרוייקט שהינו שיתוף פעולה בין מכבי תנועה עולמית לבין חברת סיטייר שפועל למען חיבורים בספורט העולמי כדי להילחם באנטישמיות ובגזענות.

הפרוייקט הייחודי פועל באמצעות פלטפורמה בינה מלאכותית של חברת "סיטייר" שמטרתו היא לבנות תנועה הנלחמת באנטישמיות וגזענות תוך קידום ערכי שוויון בספורט.

עד כה כ-10 אתלטים מהמובילים בעולם, שחקני NBA ומדליסטים אולימפיים הצטרפו לפרוייקט הייחודי, פרוייקט מקס, ביניהם סדריק טוני, אדי ג'והנסון, תיאו רטליף, גל פרידמן ואריק זאבי.

שחקני העבר האמריקאיים ביקרו כחלק מהסיור בארץ גם במוזיאון הספורט היהודי העולמי שנמצא בכפר המכביה.

אריק רובין, מנהל פרוייקט מקס, אמר: "אני גאה לבקר היום במוזיאון הספורט יחד עם משלחת שחקני NFL כדי לשתף אותם בסיפור ההיסטורי של הספורט היהודי, סיפור של מצויינות וגבורה. אין מקום לאנטישמיות וגזענות בעולם היום, לא בספורט ולא בכלל. יחד אנחנו חזקים יותר במאבק החשוב הזה – שיתופי פעולה כמו זה עם CUFI מסייעים להגיע לקהילות חדשות ולחבר גם אותן למסר שלנו נגד שנאה".