אלון חזן. תבוסה בשוויץ
אלון חזן. תבוסה בשוויץצילום: פלאש 90

התפרקות. אף אחד לא חשב שנבחרת ישראל תנצח את שוויץ בחוץ, אך אף אחד לא חשב שזו תהיה היכולת שיציגו השחקנים הישראלים במדים הלאומיים במשחק שנערך הערב (שלישי) בז'נבה.

המשחק שנערך במסגרת המחזור השני של קמפיין מוקדמות יורו 2024, בין נבחרות ישראל ושוויץ, היה במעמד צד אחד ובלי כוחות.

השוויצרים היו עדיפים על נבחרת ישראל בכל דקה במגרש ובכל פרמטר וניצחונם לא הוטל בספק ולו לרגע.

39 דקות החזיקה ישראל מעמד בלי לספוג כאשר גם נהנתה משריקת פנדל שבוטלה נגדה לאחר ששחקן שוויץ הוכשל ברחבה אך מערכת ה-VAR פסקה אחרת ובעיטת העונשין לזכות המארחים בדקה ה-30 התבטלה.

גם זה לא גרם לישראל ללכת קדימה ולהעז וכעבור 9 דקות שילמה על כך את המחיר כאשר ורגאס כבש את הראשון של שוויץ מקרוב בדקה ה-39.

המחצית השניה נפתחה בסערה עם שני שערים של המארחים השוויצרים בתוך 5 דקות, כשאלה ניצלו את הגנת ישראל החלשה כדי להכניע את עומרי גלזר בדקות ה-47 ו-52 ולמעשה הכריעו את המשחק מוקדם מאוד.

נבחרת ישראל סופגת משחק 17 ברציפות, במשחק בו לא היוותה יריבה ראויה ומיעטה לסכן את השער שממול. זהו גם הפסדה הראשון של ישראל לשוויץ במסגרת רשמית מתוך 6 מפגשים והפסד שמיני ב-10 משחקי החוץ האחרונים של הנבחרת בכל המסגרות.

ככה קשה יהיה לנצח כל יריבה אחרת בבית המקדים וחלומות ההעפלה לטורניר אירופי ראשון מאז מנודיאל 1970, ייגמר שוב באכזבה גדולה.

במשחק המקביל בבית, נבחרת קוסובו סיימה בתיקו 1:1 שני ברציפות כשספגה מרגליי אנדורה החלשה, בעוד רומניה ניצחה את בלארוס בתוצאה 1:2 והנחילה לה הפסד שני ברציפות בפתיחת הקמפיין האירופי.