זאב אפשטיין ודודו סעדה
זאב אפשטיין ודודו סעדהצילום: ערוץ 7

מה מביא בחור צעיר ממוצא רוסי, עולה חדש שלמד בישיבה חרדית להשקיע מיליונים בפרויקטים של נדל"ן באזורים עם סיכון ביטחוני? זהו סיפורו של זאב אפשטיין, בעלים ומנכ"ל של חברת 'הרי זהב', יזם בנייה בפריפריה וביו"ש.

אפשטיין מתארח אצל דודו סעדה ומספר על פרויקט הדגל הכי מצליח שלו - שכונה חדשה בתוך היישוב עלי זהב, כ-700 יחידות דיור שמותגה מחדש ושווקה כיישוב 'לשם': "זה חידוש שהבאנו לשוק: בניית שכונה חדשה ביישוב קיים עם מותג חדש. פסיכולוגית אנשים אוהבים להיות חלוצים של מקום חדש. לקחנו את השם משוהם, שם קליל ופרבר של המרכז. קהל היעד שלנו היו אנשים ליברליים תושבי גבעת שמואל ובמחיר של דירה קטנה בבניין רב קומות קונים וילה צמוד קרקע במחיר זהה".

"התחלתי בעסקי נדל"ן בחו"ל, ובמקביל לקחתי פרוייקט קטן ביו"ש, משהו קטן לנשמה, וב"ה זה הצליח. יש פה הרבה ברכה. בחרתי לפתח דווקא את יו"ש - קניתי חברה עם זכויות על הקרקע ומכרנו דירות במחיר מופחת, אף אחד לא ידע איך זה יתקדם, וב"ה זה הפך לפרבר מצליח של גוש דן. כיום לבנות ביו"ש זה תהליכים לא פשוטים, המינהל האזרחי מערים קשיים, הגיע הזמן לעשות סיפוח וריבונות. אני חושב שצריך לחזק את המינהל בכוח אדם. הוא עובד אמנם לאט ומתיש, אבל בסוף עובד".

בנינו מרכז עסקים חדש בגוש עציון, מיוחד ומפתיע בשם - 'לולים', שטחים משרדיים וחלל עבודה משותף בתוך מבנה לולים ששודרג והפך למתחם יפהפה בכפר עציון: "זה בא מתוך רצון ליצירה, דחף ליצור. יש אנשים שנהנים לצייר, אני נהנה לקחת מבנה תרנגולים ישן ולהפוך אותו למרחב עבודה משותף. אנחנו רוצים לבנות מתחם זהה בשומרון ובאזור טבריה, יש שם צורך גדול".

האזינו לנו בספוטיפיי ובגוגל פודקאסט.

האזנה נעימה.