עמוס בשירי חברו של אמיר חורי
עמוס בשירי חברו של אמיר חוריצילום: דוברות המשטרה

עמוס בשירי, השוטר שרכב יחד עם חורי על האופנוע ויחד חיסלו את המחבל בבני ברק, סיפר היום (רביעי) לרגל שנה לפיגוע בבני ברק, על רגעיו האחרונים של חברו אמיר.

"29.3.22 משמרת צהריים רגב 417", הוא כתב בפייסבוק. "אני ואמיר חורי מתחילים משמרת צהריים במטווח בבית שמש, מסיימים לירות במטרות וכמו תמיד ממהרים לעבודה, אמיר שהיה נהג מקצוען ואני מאחוריו בהרכבה על האופנוע הכי רגוע שאפשר, כי להיות מורכב זה אומר שצריך לסמוך על הנהג ואמיר היה אחד שאפשר לסמוך עליו בהכול, אז אני רגוע אפילו כמעט נרדם בדרך לתחנה להמשיך את המשמרת".

לדבריו, "משמרת רגילה, אירועים רגילים, שותים קפה ואמיר עוד שואל אותי אם אני רוצה משהו עם הקפה אמרתי לו 'לא צריך', אבל אמיר כמו אמיר קנה לי חטיף חלבון עם הקפה כי ככה אמיר היה".

הוא המשיך: "השעה 19:58 אני ואמיר נמצאים ברמת גן מטפלים באירוע מצחיק על מישהי שאמרה שיש לה סולם מחוץ לבית והיא חושבת שהסולם גנוב (כן אירוע אמיתי), אז הגענו לאירוע, ופתאום מתקבל האירוע האחרון שלי ושל אמיר על ירי בבני ברק, מיד הבנתי שזה אירוע אמת אחרי שיחה עם המודיע, אמיר כמו תמיד רצה להגיע ראשון, הבין שיש מחבל, יש רוצח שמסתובב בבני ברק וצריך לעצור אותו".

רס"מ אמיר חורי
רס"מ אמיר חוריצילום: באדיבות המשפחה

"תוך 3 דקות מרמת גן הגענו למקום האירוע עם סירנות כדי שהמחבל יבין שאנחנו הגענו ושהוא יתמקד בנו ולא באזרחים", סיפר. "אמיר חתר למגע נסע עד המחבל ומה שעצר אותו זה הכדור הבודד אבל גם אז אחרי שהוא נפצע הוא דאג להפיל אותי אחרי מחסה על מנת שאני אוכל להגיב ולנטרל את המחבל, אבל אז אני מגלה שנפצעת קשה, ולא שרדת, פה הלב נשבר לרסיסים, צעקות לשמיים שלא עזרו שקיבלתי את הבשורה הקשה מכול שלא שרדת".

"אז אמיר", כתב. "מודה אני לפניך כאן תודה על שהצלת חיים רבים, תודה לך שאת הכדור שספגת השארת אותו אצלך והצלת את החיים שלי, לתת לי להמשיך להיות ביחידה שאנחנו כל כך אוהבים. יהי זכרו ברוך אמיר חורי גיבור ישראל 1989-2022".

בתוך כך, ועדת השמות של עיריית בני ברק פרסמה אתמול את החלטתה לקרוא רחוב בעיר על שמו של השוטר רס"ב אמיר חורי, שנהרג בפיגוע הירי בעיר לפני שנה. על פי ההצעה של ועדת השמות שפורסמה אתמול להערות הציבור, שמו של רחוב "החרמון" יוחלף וייקרא רחוב "השוטר", על שמו של חורי.

בנוסף, הגשר ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק יקרא "מעלות קדושים", לזכרם של שני תושבי העיר שנרצחו באותו פיגוע.