שי קלך
שי קלךצילום: ערוץ 7

שי קלך, טייס קרב לשעבר, מותקף ביממה האחרונה ברשתות החברתיות לאחר שנחשף כי הוא מוביל את מחאת הטכנאים בחיל האוויר בעד הרפורמה המשפטית.

קלך, שהרבה להתראיין נגד סרבנות בצה"ל בטייטל 'טייס קרב לשעבר', מוצג בטוויטר על ידי עיתונאי "הארץ" אורי משגב כ"טייס לא פעיל חוזר בתשובה".

משגב טען בחשבון הטוויטר שלו כי קלך "הוא טייס שחזר בתשובה. תלמיד ישיבת הר מור של טאו. בשירות הקבע שלו ביקש (קלך) ממפקדיו בבית הספר לטיסה להפסיק לטוס בגלל שהוא בתהליך. במבצע עופרת יצוקה קראו לו מהטייסת והשיב שהוא ב'התבוננות פנימית'".

קלך בתגובה חשף כי מאז הפרסומים הוא מותקף, מושמץ ומאויים ברשתות. גורמים מנסים להציגו כאיש הזוי ועל פי הודעה שקיבל מאחד מהם, נכתב לו כי הוא עוד יצטער על מה שעשה.

"הוא לא חלאה. הוא איש לא מאוזן, הזוי ומשיחי. ולכן גם הופסקו טיסותיו ב-2010. כך צריך להציגו", טען אחד הגורמים שפעולותיו של קלך לא מצאו חן בעיניו, ואיים עליו: "קבל הבטחה שלי, אתה תצטער על מה שעשית".

בחשבון הטוויטר שלו הגיב קלך לדברים: "תראו איזה לינץ' תקשורתי הם מנסים לעשות נגדי ותבינו למה יש כל כך הרבה אנשים שחושבים אחרת מהאליטה וחוששים לדבר. אני ניצב כאן בפנים גלויות, אנושי. לא אכפת לי שימתגו אותי כמשיחי והזוי כי אני מאמין בה'. זו גאוותי. אני מקווה שהמאבק הזה יגרום לעוד אנוסים להתבטא. יחד בעזרת ה' ננצח".

"הם מנסים להכפיש אותי ברמה האישית ומחפשים עליי סיפורים כי אין להם טענה אחת עניינית נגדי ועל תופעת הסרבנות הבזויה נגדה יצאתי. זה רק מוכיח כמה אני צודק".

לעניין העובדות והפסקת שירותו הוא אומר: "למרות שהם יודעים שהטייסת שלי נסגרה ושמרבית הטייסים בה סיימו לטוס. העזות הכי גדולה שלהם, שהם פגעו בשמו הטוב של חיל האוויר, וכאשר הסברתי שהם לא מייצגים את החיל, הם האשימו אותי שאני הוא הבעייתי, כאילו האחווה זה לתקוע סכין בגב באחיהם בגף הטכני. אין לתאר את גודל הצביעות והחרפה".

"האירוע הפרטי שלי מסמל את תופעת ה"אנוסים" בתקשורת, באקדמיה, במערכת המשפט, בהיי טק ובצה"ל- אנשים שחושבים אחרת, אבל יודעים שאם הם יגידו את דעתם הימנית, יציירו אותם כהזויים, משיחיים, ויפגעו בשמם הטוב ויגרמו לפיטוריהם מכל עבודה. הם לא מפחידים אותי".

לדבריו, "אני משלם את המחיר הזה באהבה, כי אני יודע שאני פועל כאן לשם שמיים, למען כלל ישראל וביטחון המדינה. וכשהמטרה הזו לנגד עיני, אזי האישיות הפרטית שלי והאגו לא משחקים כאן משחק. יש להם יועצי תקשורת ואילי הון ורוב התקשורת לצידם, אבל המטרה שלהם קטנה ובזויה, הם לא נלחמים למען האומה, ולכן הם מוכנים לפורר את צה"ל במאבק הבזוי שלהם ולאיים בנשק הסרבנות. הם לא מייצגים את צה"ל המילואימניקים ולא את חיל האוויר ולא את הטייסים, אלא קבוצת מיעוט רדיקלית שאיבדה כל כיוון. הם אינם אחים לנשק. רוב העם נגד הסרבנים ובעד האחווה. בעזרת ה' עם ישראל ינצח".

בתוך כך, במכתב ששלחו טכנאים בחיל האוויר למפקדם תומר בר, לרמטכ"ל הרצי הלוי ולשר הביטחון יואב גלנט הם קובלים על כך שהטייסים הפכו אותם לאזרחים סוג ב'.

במכתב הם פונים לטייסים: "היום, אחרי שהבהרתם לנו שהקול שלנו איננו שווה לקול שלכם, אנחנו כבר מרגישים סוג ב'. נגלה לכם סוד, טייסים אהובים שלנו, כל פעם שהכנו לכם את המטוס, זה לא היה באמת בשבילכם. זה היה עבור עם ישראל, לשם בטחונה של מדינת ישראל. כי הרגשנו ביחד, חשבנו שאנחנו עם אחד. ידענו שאנו משרתים את האומה, ללא תנאי וללא סייג, ושאנו אוהבים אותה אהבה שאינה תלויה בדבר".

"ולכן לא ננהג סרבנות כמוכם, לא נמרוד ולא נקרא להפיכה צבאית. נשמור על אצילות הנפש הדרושה, ולא ניתן למחלוקות הפוליטית להכנס לקודש הקודשים שלנו, לצבא ההגנה לישראל".

"אבל אנחנו קוראים לכם לחזור בכם באופן מיידי, לבקש את סליחתנו, להציל את טיפת הכבוד האבוד שעוד נותרה בנו ולהשיב לנו את המוטיבציה האדירה שהיתה נטועה בתוכנו. ובבקשה, אל תסבירו לנו שבסרובכם אתם מצילים את הדמוקרטיה ומגינים על שלמות העם והמדינה, כי במעשה שלכם, שרפתם לנו את הקול. את הצבא על כל חייליו וחיילותיו יש לשמור בכל מחיר מחוץ לכל ויכוח ומחלוקת".