יולי אדלשטיין
יולי אדלשטייןצילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ יולי אדלשטיין מהליכוד השתתף היום (ד') בכנס באוניברסיטת רייכמן ומתח ביקורת על החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר את שר הביטחון יואב גלנט.

אדלשטיין אמר כי "מבלי להתייחס לעובדה שיש מספיק אנשים טובים ומוכשרים להתאים לתפקיד שר הביטחון, עם כל מה שקורה בצה"ל ובמערכת הביטחון, אני חושב שזה מהלך שגוי בעת הזאת".

בהתייחס לצוות המשא ומתן שהתכנס להידברות בבית הנשיא אמר אדלשטיין: "התרגשתי אתמול לראות את צוותי המשא ומתן נכנסים לבית הנשיא, וקשה לומר עלי אחרי שלושים שנים בכנסת שנשארתי נאיבי. אני לא נביא ואני מבין את הפערים והבעיות אבל אני חושב שזו דרך לטפל בסימפטום".

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס בדבריו לאופציית כינון חוקה ואמר: "צריך להבין שאין שום אופציה לחוקק חוקה במדינת ישראל בלי שנקים קואליציה ציונית בלי ש"ס ויהדות התורה. באופן כללי לראייתי, או שנצליח להפריד בין דת למדינה או שבסוף לא תהיה לנו מדינה".

יו"ר רע"מ, ח"כ מנסור עבאס, התייחס לפשיעה בחברה הערבית ואמר: "אם מדינת ישראל תפספס את ההזדמנות להושיט יד לחברה הערבית בהקשר הפשיעה והאלימות שמשתוללת בה, זה יהיה פספוס היסטורי. בממשלה הקודמת הייתה הצלחה יחסית והייתה ירידה של לפחות 15% בגילויי האלימות ואז בא השר בן-גביר ואנחנו בשלושה חודשים לצערי הכפלנו את מספר הנרצחים בחברה הערבית".

את הכנס חתם פרופ' אמנון רובינשטיין, יו"ר הדירקטוריון לשעבר של אוניברסיטת רייכמן ואמר: "בנימה אישית, הנאה גדולה לחזור לאוניברסיטת רייכמן ולהנות מהדיון המשכיל והמעניין שהיה כאן. אני רק רוצה לומר דבר אחד, כולנו עוברים ימי סערה ומודאגים לגורל המדינה ונשמנו לרווחה כשקראנו על הפגישה אצל הנשיא. אני חושב שתנאי להשתתפות בכל גוף שהוא לאומי שיהיה גם ציוני.

''קודם כל תנאי הכניסה והכרטיס לדיון אצל הנשיא הוא ציונות, אבל יש עוד תנאים. אדם שלא מכיר בשיווין בין נשים לגברים לא יכול להיות שותף לדיון כזה. לכן אני חושב שאנחנו עומדים בפני סכנות גדולות מאוד ושאנחנו נחמיץ את ההזדמנות למהפכה של ממש", כך רובינשטיין.