בית הכנסת המרכזי "בית שלום" באתונה
בית הכנסת המרכזי "בית שלום" באתונהצילום: הקהילה היהודית באתונה

הרב מנדל הנדל, שליח חב"ד לאתונה, מתייחס בראיון לערוץ 7 ללכידתה של החוליה שתכננה פיגוע רצחני במסעדת בית חב"ד בעיר.

"נודע לנו על האירוע רק מאמצעי התקשורת", הוא מספר ומציין כי "אתונה היא מקום שקט ורגוע. אנחנו כאן לא רגילים לסוג כזה של חדשות, ובכל זאת אנחנו תמיד עירניים ושומרים על אמצעי האבטחה. לכן היינו מוכנים לכל מצב ומודים לבורא עולם ששמר עלינו ולרשויות היווניות על שסיכלו את הפיגוע ומקווים כעת רק לשקט".

על פי המידע שהגיע לידו החוליה אספה מודיעין על מוקדים יהודיים באתונה וביניהם בית חב"ד והמסעדה הכשרה שבמקום. "הצליחו לתפוס אותם בשלב התכנון, כך שנמנע אסון גדול ואנחנו מודים על כך".

לדבריו לא ניתן לזהות ירידה משמעותית בהזמנות לחופשות וביקורים באתונה לקראת חג הפסח, אם כי המבקרים מבקשים לוודא שאכן אמצעי האבטחה קיימים. "היו רק מעט ביטולים, אבל החיים ממשיכים הלאה יחד עם הזהירות ככל שניתן".

כזכור, שני אזרחי פקיסטאן נעצרו בחשד שתכננו לבצע טבח בבית חב"ד במרכז הבירה היוונית. שני הגברים שנעצרו הואשמו בעבירות טרור. לפי הדיווחים בתקשורת היוונית, החשודים — חיידר, בן 27, וחוסיין, בן 29, תכננו פיגוע במסעדה היהודית ובבית חב"ד בשכונת פסירי באתונה.

המוסד סייע לרשויות היווניות לסכל את הפיגועים. בהודעה חריגה שפרסם אתמול המוסד נכתב כי התארגנות הטרור שנחשפה היא "חלק מרשת המופעלת מאיראן וחוצה מדינות רבות". לפי התקשורת היוונית המפעילים של שני החשודים הבטיחו שישלמו להם 15 אלף אירו על כל אדם שירצחו.