נתנאל אלינסון
נתנאל אלינסוןצילום: אוסף פרטי

אירועים היסטוריים כאלה ואחרים משפיעים עלינו עד היום. התנ"ך יצר לנו תקדים כמעט לכל מאורע שקורה במציאות חיינו כיום.

כך תוכלו למצוא את סיפור מלחמת האחים של פילגש בגבעה שבאופן מפתיע מזכיר את המצב בארץ בשבועות האחרונים, או את סוד השתיקה של שאול המלך, מהיכן הוא נובע והקשר המפתיע למציאות ימינו.

נתנאל אלינסון, מגיש ב'כאן', סייר, איש חינוך ופעיל חברתי יוצא במיזם חדש ומרתק, שמספר את הסיפור התנ"כי מנקודת מבט ארצישראלית מרתקת. במיזם 'לומדים' את סיפורי התנ"ך מתוך המקורות, מעשירים את הידע סביב גיאוגרפית ארץ ישראל ובעיקר מתחברים לשטח ולאהבת הארץ. "וכשאנחנו לומדים תנ"ך" אומר אלינסון, "מבחינתי זה לא רק סיפור.

זה ממש כניסה לתוך עולם. הפרק הולך איתי כל השבוע. זו חוויה חזקה מאוד. אני הולך לישון עם שמשון, מתפלמס בבוקר עם עתליה, שואב כוחות מדניאל, דומע יחד עם חנה, ומתרגש יחד עם זרובבל שסוף סוף חוזר לארץ. צעד אחרי צעד, בקצב של פרק אחד לשבוע אנחנו מתחברים לדמויות, למורשת, לארץ, לשורשים, לסיפור הישראלי שלנו היום, ובסוף, אני חושב הכי חשוב: חיבור וכוחות לאתגרים של כל אחת ואחד מאיתנו בחיי היום יום הפשוטים. הכי בפשטות: מי שמצטרף, בונה לעצמו את היסוד של מה אנחנו עושים כאן בארץ הזאת. מאיפה באנו ולאן אנחנו הולכים".

רוצים להתחבר למקורות ולשאוב כוחות בהווה מאירועי העבר?מכאן נרשמים למיזם תנ"ך ישראלי >>

אין ספק שזה מרתק להקביל את מציאות חיינו להיסטורית העבר, לקבל תובנות חינוכיות ולקבל פרספקטיבה נכונה על ההווה המאתגר. המיזם מאפשר לכל איש חינוך, לכל שוחר ידע ולכל אחד שאוהב את הארץ שלנו- לרדת לעומקם של אירועים ולנתח סיטואציות שונות, לרכוש ידע מקצועי ומרתק שלא תמצאו בשום מקום אחר ולהתחבר למקורות ולאהבת הארץ והתנ"ך. "היה מעורר ומרתק, אבל בעיקר מתכתב גם עם מציאות חיינו ומעורר מחשבות ותובנות", מספרת שגית רחימי, שהשתתפה בוובינר האחרון של נתנאל.

"תנ"ך ישראלי", המיזם החדש והייחודי מאפשר צמיחה אישית מתוך ספר הספרים, נותן משמעות למצבי היום-יום בארץ ומסיר את הלוט מערפל העבר בעזרת פירוש ארצישראלי מרתק.

ביום ראשון מתחילה הסדרה בה בכל שבוע יש שיעור זום עם אלינסון על עמוד השדרה הנת"כי, כולל חוברות סיכום, קבוצת דיונים מאתגרת בווצאפ וחגיגת טיולי שטח ארצישראלי בכל סיום ספר נ"ך. המיזם יפתח קריאה חדשה בסיפורי התנ"ך שכולנו מכירים - מימי כיבוש הארץ, דרך השופטים, המלכים, החורבן ועד שיבת ציון מתוך תפיסה שהחיבור לשורשים נוגע גם לחיים שלנו במדינת ישראל המודרנית.

חשוב לציין שהנ"ך נלמד לפי סדר כרונולוגי ועל כן מומלץ להתחיל את סדרת המפגשים יחד עם כולם על מנת להבין את הרצף ואת המאורעות הקודמים שבנו את התשתית של עם ישראל באלף השנים הראשונות לקיומו. אפשר בהחלט לומר, כי מי שמצטרף למיזם ולשיעורים הקבוצתיים יחד עם אלינסון כותב בעצם פירוש חדש וארצישראלי לתנ"ך. או כמו שטוענת תמר ברגר שהשתתפה בשיעור של דניאל: "כשמו כן הוא - לחיות את הסיפור. כמה אהבת הארץ, התנ"ך והאדם בקפסולה מרוכזת. תכנים עוצרי נשימה, מרגשים עד דמעות ומרחיבי לב".

סדרת השיעורים מתחילה ביום ראשון הקרוב, לפרטים נוספים לחצו כאן