פנחס עידן
פנחס עידןצילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

יושב ראש ועד העובדים של רשות שדות התעופה פנחס עידן שולח מסר מאיים לחברי הכנסת מהליכוד שיוצאים נגדו לאחר שהורה על עצירת ההמראות במחאה נגד הרפורמה המשפטית.

עידן שמחזיק באלפי מתפקדים, לא מתרגש מהאיומים על הפסקת חברותו בליכוד: "אני מופתע לטובה מהשרים הבכירים שלנו, הם תמכו בי, יש כאלה, במיוחד הח"כים החדשים שמחפשים תשומת לב. הם לא יודעים מה זה הליכוד, אני נולדתי בליכוד".

בראיון ליהודה שלזינגר ב'ישראל היום' הוא שולח מסר לאותם ח"כים חדשים: "היום הבאתי עוד 750 מתפקדים חדשים. כולם חבר'ה שלי, בנוסף ל-2500 מתפקדים שכבר יש לי. כולם מרשות שדות התעופה".

בהמשך הוא התייחס לעצירת ההמראות והסביר כי זו היתה הוראה של יושב ראש ההסתדרות ארנון בר דוד שככל הנראה תואמה עם לשכת ראש הממשלה נתניהו. "התקשר אלי יו"ר ההסתדרות ואמר אני עושה מסיבת עיתונאים, אני רוצה שתשב לידי, הוא אמר לי שנעשה את הישיבה בעשר בבוקר ושעה אחר כך רה"מ יודיע שהוא עוצר את החקיקה ונגמר הבלגן".

עידן נשאל עם מי בר דוד סיכם את השביתה וענה: "הוא אמר שהכל מסוכם עם מי שצריך להיות מסוכם. שב-11 אנחנו אחרי הבלגן". על השאלה איך בר דוד ידע מתי רה"מ ינאם ענה עידן: "אל תשאל אותי שאלות".

בהמשך נשאל האם בר דוד ולשכת ראש הממשלה היו מתואמים וטען: "כנראה. הוא (ארנון בר דוד) מעולם לא הפתיע אותי. סמכתי עליו מאה אחוז".

נתניהו הזמין את השביתה כדי שייראה שלוחצים עליו לעצור את החקיקה? "אין לי מושג. כשראיתי שזה מתארך שחררנו טיסות. כשיו"ר ההסתדרות קורא לי אני חייב להופיע ולתת לו גיבוי מלא ולא לשבור שביתה".

הוא הבהיר: "אני בעד האמא של הרפורמה, אבל המדינה בערה, אם זה עוזר שיהיה שקט במדינה עד אחרי עצמאות - דיינו, אני לא מצטער על זה לרגע".