בן גביר עם ההורים
בן גביר עם ההוריםצילום: דוברות

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר פגש את הוריהם של העצורים המינהליים דוד חי חסדאי, אלחי כרמלי וקטין נוסף, שנעצרו בהמלצת שב"כ בצו חריג שנחתם על ידי שר הביטחון יואב גלנט.

השר בן גביר אמר למשפחות כי "אמנם אני לא שר הביטחון ומעצרים מינהליים הם לא בסמכותי, אבל אני משוחח כל העת עם הגורמים הרלוונטיים ומנסה לשכנע אותם למצוא פיתרון ולשחרר את העצורים. אעשה הכל כדי לתקן את העוול".

עוד אמר להם השר: "בעיניי זה לא דמוקרטי לעצור אדם ולהשליך אותו לכלא, ללא ראיות וללא משפט ובוודאי לאחר שבית משפט הורה לשחרר את החשודים וקבע שאין ראיות שיצדיקו את מעצרם". ההורים הודו לשר בן גביר על העמדה התקיפה נגד מעצרים מנהליים.

בתחילת השבוע חתם שר הביטחון גלנט על צו מעצר מנהלי לשלושה חודשים נוספים נגד אברהם יאיר ירד, תושב השומרון שעצור בצו מנהלי כבר ארבעה חודשים. לפני כארבעה חודשים נעצר ירד בצו מעצר מנהלי, חרף החלטת בית המשפט שהורה לשחררו, ועתיד היה להשתחרר ביום ראשון האחרון ממעצר. בחודש הבא הייתה אמורה להתקיים חתונתו של ירד, אותה דחה מספר חודשים בשל המעצר, אך גם העובדה הזאת לא מנעה את הארכת מעצרו.

הוריו של ירד תקפו בחריפות את שר הביטחון: "יממה אחרי פיגוע ירי שלישי בחווארה, בזמן שביישובי השומרון אנחנו סופרים נרצחים ופצועים, התבשרנו הבוקר כי שר הביטחון החליט להראות נחישות דווקא מול האחים מבית וברוע בלתי נתפס האריך את מעצרו המנהלי בשלושה חודשים נוספים".

"מדובר בשבירת שיאים חדשים של רוע ורשעות מצד שר ביטחון שנבחר בקולות הימין, והצליח בתוך זמן קצר לזכות את ממשלתו בתואר המפוקפק של הממשלה שהחזיקה את מספר היהודים הגדול ביותר ב30- השנים האחרונות במעצר מנהלי", אמרו הוריו של ירד.