יואב גלנט ורונן בר
יואב גלנט ורונן ברצילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט ערך הרמת כוסית לרגל חג הפסח יחד עם ראש השב"כ רונן בר, סגן ראש השב"כ וראשי האגפים - חברי פורום המטה הבכיר של הארגון.

גלנט אמר: "אנו נמצאים בתקופה ביטחונית מורכבת, איראן מנהלת מלחמת התשה נגד ישראל ובמקביל מתקדמת בתוכניותיה להשגת נשק גרעיני צבאי. בכל אחת מהזירות קיים פוטנציאל שיכול להצית את השטח ולהדליק יחד איתו גם זירות נוספות".

"כמי שבחרו להקדיש את חייהם לטובת ביטחון המדינה, מוטלת עלינו החובה להרגיע את הרוחות בחברה הישראלית ולקיים שיח מחבר ומאחד".

עוד אמר שר הביטחון: "זו זכות עבורי להודות לכולכם, בשם מערכת הביטחון, על תרומתכם רבת המשמעות, הנעשית הרחק מעיני הציבור, לטובת ביטחון ישראל ולהגנה על חיי אזרחיה. חג פסח שמח לכם ולבני משפחותיכם".

אמש דווח בערוץ 7 כי יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי ניהל שיחות עם גלנט ועם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שבהן סוכם כי גלנט יתנצל על עיתוי הנאום שבו קרא לעצירת החקיקה המשפטית ולהבהיר שהוא מתנגד לאיומי סרבנות. לאחר הצהרה כזו, נתניהו יתרצה ויסכים כפי הנראה להשאיר את גלנט במשרד הביטחון.

דרעי כידוע עושה מאמץ רב לתווך בין גלנט לנתניהו עוד מתחילת האירוע. ביום שישי נפגש דרעי עם הרמטכ''ל הרצי הלוי כדי לקבל את תמונת המצב של הצבא אל מול ההתפתחויות האחרונות.

כזכור, נתניהו החליט לפטר את גלנט מתפקיד שר הביטחון לאחר שקרא לעצירת החקיקה המשפטית בזמן שראש הממשלה שהה בלונדון. במוצאי השבת האחרונה כינס גלנט מסיבת עיתונאים שבה אמר: "בעת הזו חייבים לעצור את התהליך כדי לשבת ולדבר, השסע הולך ונפער".