הפגנת תמיכה ברפורמה המשפטית
הפגנת תמיכה ברפורמה המשפטיתצילום: Arie Leib Abrams/Flash90

טוביה סמוטריץ', אחיו הבכור של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', קרא היום (חמישי) להוריד את הרפורמה מסדר היום לתקופה של שנה לפחות.

סמוטריץ' תומך ברפורמת לוין, אך הסיטואציה שנוצרה הוא רואה בנסיון להגיע להסכמה כמתכון לכשלון הימין.

"המשא ומתן שמתקיים עכשיו הוא מלכודת למדינת ישראל", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "בלוחות הזמנים האלו ובאטמוספרה הציבורית הקיימת אין לו שום סיכוי להסתיים בהסכמה".

לדבריו, "צריך להוריד את הרפורמה מסדר היום הפוליטי לתקופה של שנה לפחות. בזמן זה אפשר לנסות להגיע להבנות בין מומחים מקובלים משני הצדדים".

את הדברים כתב סמוטריץ' בתגובה לח"כ חילי טרופר שאמר בראיון ל-103FM: "אם נצא מהחדר בלי הסכמות - כל מה שראינו ברחובות בחודשים האחרונים עלול להיות רק קדימון למה שיהיה פה. אם חלילה נתניהו, יריב לוין או כל אחד אחר ירמה, הוא ירמה פה את העם".

חבר הכנסת צבי סוכות מסיעת הציונות הדתית הגיב לח"כ טרופר: "חילי טרופר מנסה לפוצץ את המשא ומתן כבר בצעדים הראשונים. מי שרוצה להגיע להסכמות באמת ולא רק לספק מראית עין של משא ומתן לא יוצא בהצהרות לתקשורת עם קווים דימיוניים אלא מגיע לשיח ענייני ומכבד מול צוותי הקואליציה בבית הנשיא, מדאיג מאוד שנציג המחנה הממלכתי למשא ומתן מתבטא באופן שכזה ועוד מאיים בכלי התקשורת. לא יעלה על הדעת שהאופוזיציה תנסה להכתיב מראש דרך התקשורת מה יהיו תוצאות המשא ומתן".

מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית יהודה ולד אמר בתגובה לדברי טרופר: ''טוב זה באמת מטורף. בראיון בבוקר טרופר איים עם אקדח בלי למצמץ - 'אם נצא מהחדר בלי הסכמות כל מה שראינו ברחובות בחודשים האחרונים עלול להיות רק קדימון למה שיהיה פה', ועכשיו הוא כבר אומר שלא יהיה שום שינוי בוועדה לבחירת שופטים. הם באים לפוצץ הכל, להאשים את הצד השני, ולשרוף את המדינה''.