אפל
אפלצילום: איסטוק

חברת Apple יישרה קו עם הפלסטינים ומציגה את השעה במכשירי החברה הנמצאים ביהודה ושומרון על פי השעה ברשות הפלסטינית.

כזכור, למרות שבמדינת ישראל כבר הוחלף השעון לשעון קיץ, הרשות הפלסטינית הודיעה לפני כשבועיים שתמשיך עם שעון החורף עד לסיום הרמאדן. אי הזזת השעון מקלה על המוסלמים הצמים ברמאדן וגם מהווה אקט פוליטי של התבדלות ממדינת ישראל.

עם המעבר לשעון הקיץ גם במכשירי "אפל" הנמצאים במדינת ישראל זזה השעה שעה אחת קדימה. אולם, בימים האחרונים משתמשי "אפל" המתגוררים ביהודה ושומרון מתלוננים כי בזמן שהם שוהים בביתם ביו"ש, השעה המוצגת להם היא השעה ברשות הפלסטינית.

"כמו בכל ערב כיוונתי שעון לשעה 7:00 בבוקר כדי לקום ולהגיע בזמן לעבודה", סיפר תושב גוש עציון לערוץ 7. "להפתעתי גיליתי שבמהלך הלילה, 'אפל' שינתה את השעה לפי הזמנים של הפלסטינים ולא היה לי מושג. קמתי שעה מאוחר בגלל הדבר הזה, ולמעשה אם לא הייתי בודק, לא הייתי יודע".

בתוך כך, בחברת "אפל" אמרו כי על מנת לקבוע את השעה והתאריך במכשירי החברה מסביב לעולם, היא מסתמכת על המידע המשויך לכל איזור זמן לפי ארגון הסטנדרטים העולמי (Global Standards Organization) , בנוסף להסתמכות על IANA (Internet Numbers Authority ) במידה ומשתמש או משתמשת מעוניין/ת לשנות את התאריך, השעה או איזור הזמן במכשיר, ניתן לעשות זאת ידנית דרך ההגדרות.