יצחק קרויזר
יצחק קרויזרצילום: אישי

יו"ר סיעת עוצמה יהודית ח"כ יצחק קרויזר יפנה יחד עם קבוצת חברי כנסת ליו"ר וועדת כספים ח"כ משה גפני בדרישה שיסייע לדחות את מועד החזרת התשלום לעצמאים שקיבלו את מענק הקורונה.

בפנייה ציינו חברי הכנסת: "לאחר שרשות המיסים דחתה בפעם האחרונה את מועד העיקולים ל-140 אלף בעלי עסקים עצמאיים, הצפי למועד העיקול הבא הוא בתאריך 20 באפריל 2023. התאריך הקרוב אינו מאפשר זמן היערכות הולם לאותם עצמאים שנמצאים לאחר תקופה לא פשוטה".

לדבריהם, "בשלוש השנים האחרונות, בעלי העסקים העצמאיים התקשו להרים את הראש מעל הקשיים שהעמידה הקורונה. כיום כשהם סוחבים על גבם את מפגעי הקורונה, הם מתקשים לסגור את החודש. אנחנו מבקשים את אישורך להארכה נוספת עד ל-1 באוגוסט 2023 כדי שעד אז בעלי העסקים העצמאיים יוכלו למצוא פתרון מבוסס להתמודד עם בעיית העיקולים".

"בפעם הקודמת, דחיית מועד העיקולים נעשתה ללא כינוס ועדת הכספים. כולנו תקווה ששר האוצר יראה את חשיבות הנושא עין בעין ויאשר דחייה נוספת. במידה ויש צורך בכינוס הוועדה, נשמח לקבל עדכון על מנת שנבקש דיון מהיר בדרישה שיזומן עוד לפני פגרת הכנסת בפסח", הוסיפו.

ח"כ קרויזר ציין כי "העצמאים הם חוד החנית של המשק הישראלי, בשנים האחרונות הם ספגו פגיעות משמעותיות בעקבות משבר הקורונה. ממשלת ישראל חייבת לעשות הכול כדי לעזור להם ולכל הפחות להאריך את הדחייה של התשלומים כדי שיוכלו להכנס לחג הפסח בראש שקט".