מכת"זית
מכת"זיתצילום: Erik Marmor/Flash90

כתבת גלי צה''ל באזור המרכז אנה פינס נפגעה אמש (שבת) במהלך הפגנה נגד הרפורמה המשפטית, ממכת"זית שהתיזה עליה מים בכינון ישיר ובעוצמה חזקה.

בחשבון הטוויטר שלה מתארת פינס כי מאז שפגעה בה מכת"זית אתמול, היא לא יכולה להזיז את רגל ימין וכעת היא ממתינה לצילום רנגטן כשהחשד הוא לשבר ברגל.

"מכת''זית היא כלי לפיזור הפגנות. לא לנקמה ולא לענישה. לא אני הסיפור פה: להפגנה הגעתי מטעם גל''צ - לא הייתי על הנתיבים, השקפתי ממדרון החול לפני הירידה לאיילון ודיווחתי מבלי להפריע ולהתגרות", סיפרה.

לדבריה, "שוטר התעצבן, חברי אורי סלע ('וואלה') ואני הסברנו שאנחנו עיתונאים. הוא המשיך להתעצבן ובחרנו לא לריב, הורה שנעלה למעלה וכך עשינו. בעודי מטפסת, עם הגב לכביש ולבקשת המשטרה, זרם חזק הדף אותי לפתע קדימה. הסתובבתי באינסטינקט (טעות של מתחילים) והעיף לי גם את הפרצוף".

עוד היא משתפת: "ניסיתי להמשיך לעלות, ושוב ושוב פוגעים לי בגב, בברכיים… עד שאני ומשקל הנוצה שלי מתגלגלים שם בבוץ לגמרי. הצלחתי לעלות רק בקושי. מקווה שזה רק מכות יבשות ולא משהו רציני. אבל המטרה היא לא להתמסכן".

"בטוחה שכמוני נפגעו עשרות אתמול, שלא לדבר על מה הולך בהפגנות של חרדים או במגזר הערבי. וכן - צבוע להבהל רק כשזה מגיע לת"א. באמת לא הייתי רוצה להתחלף עם השוטרים שמנסים לעשות את עבודתם, אבל אתמול הייתה תחושה של כוח לא מידתי, שהדבר האחרון שעשה זה נסך בטחון", כך פינס.