ארוחת האיפטאר (שבירת הצום) ההמונית שהתקיימה במוצאי שבת סמוך לחברון הייתה חגיגית והשתתפו בה עשרות אנשי עסקים ונכבדים פלסטינים, לצד קצינים של המנהל האזרחי שהוזמנו אליה.

בתיעוד של הארוחה שהתפרסם ברשתות, נראה ראש מנהלת התיאום והקישור (מת"ק) בחברון סא"ל סלים סעיד יחד עם קצינים נוספים שהגיעו לארוחה המשותפת - לצד אנשי עסקים פלסטינים מחברון, חלקם מקורבים לרשות הפלסטינית.

בחדשות 12 דווח כי הסרטונים שבהם נראות הדמויות המוכרות מהאזור סועדים לצד אלו הישראליות - התפשטו ברשת והובילו למבוכה רבה. בחמאס פרסם הודעת גינוי: "ארוחת האיפטאר שארגנו אתמול כמה אישים בחברון, בנוכחות קציני המנהל האזרחי היא נורמליזציה בלתי מתקבלת על הדעת וסותרת את הערכים של עמנו בהחרמת ישראל, בלחימה נגדו ובהתמודדות עם מדיניות הטרור".

"המפגש הזה חורג מהנורמות, במקביל לכך שהממשלה הישראלית מדכאת את עמנו וקבוצות המתנחלים הסלימו את התוקפנות הבוטה שלהן נגד המקומות הקדושים, ובראשם מסגד אל-אקצא", הוסיפו בארגון הטרור חמאס. "התנהגות זו היא בגידה במצוות השהידים הקוראות להסלמה בהתנגדות ולהיאחז בנשק".

בג’יהאד האיסלאמי תקפו: "אנו מגנים את ארוחת האיפטאר של אנשי העסקים מחברון עם קצינים מהמנהל האזרחי. המעשים הבלתי מקובלים האלו מגיעים בצל הפשעים של ישראל והטרור המתמשך נגד עמנו. זו דקירה בגב של ההתנגדות האמיצה שמתמודדת עם ישראל ודוחה את התוקפנות".